Detská deka je súčasťou základnej výbavy

Pre novorodencov a batoľatá existuje celá škála výrobkov, ktoré ich môžu v postieľkach zahriať. Základná výbava pre novorodencov a najmenšie deti musí zahŕňať rôzne položky . Musíte kombinovať bezpečnosť a pohodlie. Spomedzi nich sa odporúčajú detské deky, posteľné súpravy, zavinovačky a spacie vaky.
Prvé mesiace bude vaše dieťa tráviť väčšinu času spánkom. Preto je dôležité zakúpiť správny typ detskej deky z dôvodu pohodlia a bezpečnosti. Potreby každej rodiny sú rôzne. Pred zakúpením detských prikrývok by ste však mali zvážiť niekoľko vecí.
Detská deka je súčasťou základnej výbavy. Detská deka je tiež krásnym doplnkom, ktorý dodáva detskej izbe jedinečný charakter. Vďaka veľmi jemnému materiálu, ktorý sa používa pri výrobe kvalitnej detskej deky, dieťa ocení vašu starostlivosť.
Na výbere detskej deky záleží
Je dôležité najmenší deťom vyberať zdravé a bezpečné produkty. Detská pokožka je jemná a preto treba dbať na kvalitu.
Detská deka by mala byť vyrobená z priedušnej látky, zvyčajne to bola bavlna. Čoraz viac sú však vyhľadávané detské deky vyrobené z bambusovej priadze. Bambusová priadza je dostatočne teplá a zohľadňuje teplotu v miestnosti. Je príjemná na dotyk.
TIP: Detskú deku bezpečne položte na postieľku. Nezabudnite sa presvedčiť, že ste deku správne a pevne umiestnili pod matrac
Nezabudnite na správnu veľkosť
Veľkosť je ďalším dôležitým faktorom, ktorý musíte brať do úvahy. Detská deka musí byť dostatočne veľká, aby bolo možné zabaliť dieťa. Nesmie byť príliš veľká, aby sa dieťa do deky nezamotalo. Optimálny rozmer je približne 90 x 90 cm.