Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

7 nezdravých zvykov, ktoré ničia aj váš vzťah

Vzťahy. Krásne, zložité, komplikované, smutné i radostné. Je potrebné si uvedomiť, že na všetko ste dvaja. Tak, ako na krásne momenty, presne tak aj na tie zložitejšie.

Predtým, ako sa rozhodnete ukončiť vzťah s partnerom, je potrebné pozrieť sa v prvom rade na seba. Samozrejme, vôbec nemusíte byť na vine práve vy, no sebareflexia je veľmi dôležitá.

1. Hádky na verejnosti

Okrem toho, že strápňujete svojho partnera, strápňujete v prvom rade seba. Hádať sa, kričať po sebe, urážať sa a riešiť osobné problémy na verejnosti je trápne, nezaujíma nikoho okolo vás a je lepšie počkať, vychladnúť a vyriešiť všetko v pohodlí domova.

2. Vyhnite sa hádkam

Samozrejme, láska nie je vždy ideálna. Hádky môžu byť zdravou časťou vzťahu, no nemali by sa diať príliš často. Nerobte z toho dennodennú záležitosť.

3. Nevysvetlíte si to

Ak sa niečo stalo, ten druhý vám nevie prečítať myseľ. Je viac než potrebné hovoriť o všetkých problémoch, ktoré sa dejú. Výskumy preukázali, že ľudia ktorí o svojich problémoch hovoria, majú viac bezstarostné vzťahy.

4. Zabúdame odpúšťať

Toľkokrát sme v amoku vyhŕkli slová, že niekomu niečo nikdy neodpustíme. Takéto vety môžu ublížiť nie len vzťahu, ale spustiť zvýšený stres či úzkosť.

5. Zlé načasovanie rozhovorov

Konverzácie si vyžadujú pravý čas a pravé miesto. Nie je vhodné vyťahovať ťažké témy, keď je ten druhý pod stresom, či už po práci alebo tesne pred usporiadaním oslavy.

6. Špehovanie

Instagram, Facebook a všetky sociálne siete sú dobré, ale aj zlé. Špehovanie, koho partner sleduje, či aké lajkuje fotografie, je nie len priam detinské, no narúša to dôveru vo vzťahu.

7. Porovnávanie

Seba alebo aj partnera, na tom nezáleží. Nikdy sa neporovnávajte a myslite na to, že to vedie k nerealistickým očakávaniam. Ste predsa s tým partnerom, ktorého ste si vybrali, so všetkým, čo obsahuje a zahŕňa. Tak prečo ho meniť?

 

Hanka


Autor fotografie:www.pixabay.com