Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Jamie Oliver varí v karanténe

 Pandémia Covid-19 skomplikovala situáciu aj v našich kuchyniach. Na jar sa v reakcii na prvý lockdown takmer cez noc vyprázdnili regály v supermarketoch a doba zostáva naďalej neistá a musíme okrem iného starostlivo strážiť rodinný rozpočet. Ak si neviete dať rady, čo v takom prípade variť, nechajte si poradiť od Jamieho Olivera. Už od 28. decembra o 18:05 vás naučí, ako najlepšie využiť domáce zásoby v novej relácii Jamie varí v karanténe na TV Paprika.

Zostaňte doma

V novej relácii s Jamie Oliverom sa môžete tešiť na jednoduché, rýchle a lacné recepty. Všetky jedlá nielenže zvládnete ľahko doma, ale skutočne kvôli nim nikam nemusíte ísť. Jamie vás naučí poradiť si s ingredienciami, ktoré máte doma v špajze alebo v mrazničke. To sa vám bude hodiť kedykoľvek, nielen keď nemôžete skočiť do obchodu oproti pre suroviny, ale aj keď sa vám skrátka len nikam nechce.  Slávny šéfkuchár je aj vďaka neobvyklým okolnostiam, za ktorých show vznikala, praktickejší a zábavnejší než kedykoľvek predtým.

Vďaka relácii Jamie varí v karanténe sa naučíte napríklad upiecť bezvaječnú čokoládovú tortu, na ktorú potrebujete len šesť surovín, alebo pripraviť hráškové pesto, ktoré bude chutiť aj deťom. Bez problémov určite zvládnete univerzálnu paradajkovú omáčku, ktorú môžete ľahko zamraziť a použiť do cestovín, chilli, polievok alebo napríklad na pizzu. Naučíte sa aj veľa jednoduchých trikov, ako posunúť vaše domáce varenie na úplne novú úroveň. Jamie nezabúda ani na začiatočníkov, ktorým zábavnou formou vysvetlí základy varenia, ktoré sa budú určite hodiť.
Môžete sa tešiť aj na epizódu venovanú deťom, kde vám Jamie ukáže jednoduchý recept na rybie prsty, ale aj šalát, vďaka ktorému ani tie najvyberavejšie deti konečne nepohrdnú zeleninou. A ak ste to predchádzajúci večer trochu prehnali s pitím, môžete sa spoľahnúť na Jamieho rezance, ktoré vyliečia každú opicu.

Sledujte reláciu Jamie varí v karanténe už 28. decembra o 18:05 na TV Paprika.