Zásnubné prstene sú symbolom šťastia

Svadba je jednou z najdôležitejších udalostí v živote každého človeka. Preto sú s ňou spojené mnohé tradičné i moderné tradície. Osobitné miesto medzi nimi má venovanie zásnubného prsteňa. Najčastejšie sa to deje slávnostne a v osobnom prostredí.

Podľa starodávnej tradície v tak dlho očakávanom okamihu muž dáva dievčaťu špeciálnu výzdobu, ktorá symbolizuje, že dievča už nevenuje pozornosť ponukám iných pánov, a tiež zdôrazňuje spoločenské postavenie svojho budúceho manžela.

Ako sa zásnubné prstene nosia a ich hlavné rozdiely od snubných prsteňov

Dnes sa mnohí novomanželia mylne domnievajú, že ide o rovnaký typ dekorácie. V skutočnosti sa líšia svojim obsahom a dizajnom. Ak dievča povie „Áno“, prijme zásnubný prsteň a nosí ho na svadbu. S touto dekoráciou vidieť pohyblivosť prostriedkov a oddanosť.

Pred mnohými storočiami bol snubný prsteň stále finančným záväzkom voči príbuzným budúcej manželky. Vysvetľovalo to skutočnosť, že dievčatá pred svadbou plne podporovali ich rodičia a potom ich manželia. Do snubného prsteňa je zakomponovaných ešte niekoľko významov - jednota, nekonečnosť lásky, vernosť, čo symbolizuje okrúhly tvar výrobku.

Preto sa zásnubné prstene kupujú a dávajú len nastávajúcej neveste a obrúčky sa kupujú väčšinou obom manželom a dávajú sa počas slávnostného obradu. Prstene sa líšia aj dizajnom – zásnubné prstene sú stručnejšie a spravidla úplne hladké, bez drahých kameňov, intarzie a iných vložiek.

Ponuka zásnubných prsteňov od Egne je pestrá. Najobľúbenejšie sú šperky z bieleho, ružového a žltého zlata, ale s povinnou vložkou z drahého kameňa. Často je to takto:

  1.  Diamanty;
  2.  smaragdy;
  3.  zafíry;
  4.  Ametysty;
  5.  Tanzanity atď.

Zároveň môže byť v tomto produkte prítomný iba jeden kameň alebo v kombinácii s inými kryštálmi. Takéto prstene môžete nosiť ako na prstenníku jednej ruky, tak aj na rôznych. Internetový obchod EGNE ponúka obrúčky za pomerne výhodných podmienok a v širokom sortimente.