• 23.05.2023

Ako si vybrať zlaté prstene?

Zlaté prstene sú symbolom lásky a oddanosti, korunujú rôzne etapy vzťahu medzi pármi - zásnuby, svadby a niekedy sa stáva len darčekom z čistého srdca.

Pred kúpou zlatého prsteňa je dôležité zvážiť niekoľko bodov, ktoré sú dôležité pre osobu, ktorej je tento darček určený.

Určenie veľkosti prsteňa

Toto je najdôležitejšia vec. Ak máte prsteň, ktorý perfektne sedí, pokojne ho použite ako vzorku. Vhodnú veľkosť môžete nastaviť aj pomocou nite alebo papiera: obtočte niť okolo prsta a označte priesečník. Výslednú dĺžku potom porovnajte s tabuľkou veľkostí. Môžete si tiež jednoducho zmerať priemer prsteňa a porovnať ho s priemerom nového, ktorý sa chystáte kúpiť. Ak narazíte na ťažkosti pri určovaní veľkosti, je najlepšie poradiť sa s klenotníkom.

Výber z drahých kovov

Tu sú možné aspoň tri možnosti.

  • Klasické žlté zlato: Tento typ zlata je klasický a najznámejší. Zvyčajne ide o 585 a 750 vzoriek.
  • Biele zlato: sofistikovaná a moderná možnosť, ktorá je ideálna na praktickú dekoráciu.
  • Ružové zlato: teplý a trendový odtieň zlata dodáva obrazu výraznosť a je dokonale kombinovaný s rôznymi štýlmi.

Niekedy môže byť prsteň vyrobený z viacerých druhov zlata alebo kombinovaný s inými kovmi – napríklad platinou.

Výber dizajnu

Môžu to byť buď klasické prstene, ktoré sa vyznačujú jednoduchým, ale rafinovaným tvarom a vykladaním diamantmi alebo inými drahými kameňmi, alebo prstene s ornamentom: s rytím, vypuklivými vzormi alebo ryhovanými detailmi, ktoré charakterizujú ručnú prácu. Takýto prsteň môže byť dobrým riešením na zásnuby alebo svadbu.

Pomerne obľúbené sú aj vintage štýly inšpirované antickými obdobiami. Takéto šperky vyzerajú expresívne a romanticky. V obzvlášť dôležitých prípadoch si môžete kúpiť prsteň v autorskom štýle - jedinečný a skutočne originálny, ktorý nikto iný nemá. Ale aj tak sa uistite, že zlatý prsteň má certifikát, ktorý potvrdzuje kvalitu kovu a drahých kameňov. To zaisťuje, že šperk kupujete zo spoľahlivého zdroja a že si zachová svoju hodnotu počas celej životnosti.

Výber zlatého prsteňa je proces, ktorý si vyžaduje čas a pozornosť k detailom. Cieľom takýchto akcií je nájsť šperky, ktoré v sebe spájajú kvalitu, štýl a emocionálnu hodnotu. Zvážte želania svojej polovičky, určte veľkosť, vyberte si kov a dizajn, nezabudnite na certifikáciu a na záver darujte kúsok svojej lásky uzavretý v krásnom zlatom prstene!