Z ratanového lehátka sa vám nebude chcieť vstať

Dnes si už takmer nedokážeme predstaviť záhradu alebo možno i balkón, na ktorých by chýbalo lehátko. Také klasické, na opaľovanie, alebo o niečo luxusnejšie, ktoré sa zároveň stáva aj efektným doplnkom záhradného nábytku. Punc luxusu mu darujú najmä použité materiály alebo tvar. Medzi ratanovými lehátkami nájdete množstvo takých, z ktorých sa vám nebude chcieť ani vstať.

Lehátko z ratanu do interiéru aj exteriéru

Ratan ako materiál je s obľubou využívaný na letných terasách, v záhradách, dokonca i v zariadeniach poskytujúcich wellness služby. Saunový svet si predsa už bez lehátok ani nedokážeme predstaviť. Ratan si nevyžaduje špeciálnu údržbu a odoláva i nepriazňam počasiam. Neprekvapí vás teda ani hrdza, ani rozpletanie výpletu, ani silný vietor, dážď, slnečné žiarenie či snehové zrážky. Životnosť vášho ratanového nábytku ešte viac predĺžite, ak ho v čase nevyužívania prikryjete na to určenými plachtami.

Ak vo vašej domácnosti prevládajú prírodné prvky, zaiste si ratan našiel miesto aj tam. Jeho nadčasový a nevtieravý vzhľad spôsobuje, že zapadne do moderných aj tradične zariadených priestorov. Na výber máte z niekoľkých farebných a tvarových prevedení. Zvlášť ratanové lehátka pôsobia veľmi štýlovo, ak sa umiestnia napríklad do zimnej záhrady či k bazénu, vnútornému i vonkajšiemu. Vlastníte saunu? Potom vás isto poteší možnosť oddýchnuť si na polohovateľnom ergonomicky tvarovanom ratanovom lehátku, na ktorom nie je problém prečítať si dobrú knihu, dať si drink a neskôr aj pohodlne podriemkavať. V exteriéri môžete ratanové lehátko umiestniť hocikam na trávnik, podľa toho, či vyhľadávate tieň alebo slnko, ale môže sa stať aj prirodzenou súčasťou zvyšného ratanového nábytku a postávať v jeho blízkosti.      

Ratanové lehátko pre troch

Práve ste sa zasmiali? Je to však skutočne možné, samozrejme, pokiaľ budú títo traja sedieť. Moderné ratanové lehátka označované ako modulové sa skladajú najčastejšie z troch častí, pričom každá poskytuje pohodlné sedenie. Ak sa vás teda najbližšie zíde viac a nebudete mať kam usadiť návštevu, jednoducho sa vzdáte svojho komfortu na lehátku. Každý z hostí sa dočká vlastného miestečka a určite sa naň nebude môcť sťažovať, zvlášť ak ratanové lehátko obdaríte pohodlnou podložkou na sedenie, na ktorej sa bude sedieť ako na obláčiku. Tá mu navyše dodá osobitné črty, preto sa nebojte pohrať s farbami a vzormi. Modulové ratanové lehátka pôsobia ako taká lavica, ktorá sa dá polohovať v štyroch polohách, a tak vás bude zrejme vždy lákať posedieť si alebo poležať osamote.