Všetko najlepšie, mami!

Mamička. Prvý človek, s ktorým sa stretnete, a tá, ktorá vás sprevádza celý váš život. Pôvod Dňa matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje druhú nedeľu v máji, má bohatú históriu, ktorá siaha až do starovekého Grécka. Vráťte sa späť do detstva a pripravte mamičkám neodolateľný deň plný drobností, vďaka ktorým si bude istá, že ju máte radi.

Aj keď sú oslavy materstva skoro rovnako staré ako ľudstvo samo, pravidelné oslavy Dňa matiek, tak ako ho poznáme dnes, vznikli v Amerike okolo roku 1907 ako pripomienka Ann Reeves Jarvisovej, bojovníčky za práva matiek. U nás sa tento sviatok začal oslavovať vďaka Alici Masarykovej, a to od roku 1923. Každá druhá májová nedeľa sa tak na Slovensku nesie v znamení kvetín, sladkostí, darčekov a vrelých objatí.

Nenechajte tento deň uplynúť len tak a pripravte svojej mamičke príjemné rodinné zážitky v objatí svojich najmilovanejších.

Varte spolu

Aj keď sa môže zdať, že varenie je to posledné, čím sa mamičky chcú na svoj sviatok zaoberať, verte, že vaša spoločnosť povýši rutinnú činnosť na príjemný rodinný zážitok. Zaspomínajte spoločne na časy, keď ste boli malí a zdatne ste pri varení pomáhali (alebo skôr ujedali). Nové spomienky tak môžete dať svojej mamičke ako netradičný darček hodnotnejší než perly.

Vyrazte si na výlet

Zabaľte batôžtek a pozvite mamičku na jej obľúbené miesto, na ktoré rada spomína. Prejdite si obľúbené mesto, zájdite do zoo alebo si len tak pochutnajte na kávičke a tortičke v obľúbenej cukrárni. Venujte jej tento deň svoju pozornosť, nech sa počas neho cíti ako kráľovná.

Niečo na zub

Spomínate si, ako niečo sladké od mamičky dokázalo prekonať kdejakú boľačku? Nie je nič jednoduchšie ako oplatiť jej to drobnosťou, ktorá jej pripomenie, ako ju máte radi. Šťavnaté cukríky Haribo Love Hearts v tvare srdiečok, ktoré kombinujú ovocné želé a jemnú penu, jej dozaista vyčarujú na tvári úsmev.