V príprave výhra s mladými reprezentantmi

V nedeľu sa v rámci prípravy hokejovej reprezentácie do 20 rokov na majstrovstvá sveta v ruskej Ufe sa mladíci postavili piešťanským havranom. V žlto-modrom sa predstavila aj nová posila z Trenčína Peter Šišovský, ktorý ale zapadol do šedého priemeru. Zápas sa hral viac-menej v tréningovom tempe a na ľade sa toho veľa nedialo. Na prvý gól čakalo 356 divákov až do 34. minúty, keď hosťujúci Krištof dopravil za Ondrejku vyrazený puk od Bíreša. Domácim sa podarilo vyrovnať ešte pred koncom druhej časti hry. Presilovkovú kombináciu zakončil nekompromisne Melichárek a bolo 1:1. Druhý gól domácich prišiel až v 54. minúte a opäť v presilovke. Tentoraz do prázdnej brány zakončoval Nemec. Mladíkov definitívne poslal do kolien tretím presilovkovým gólom v poslednej minúte Henrich Ručkay. V tréningovom tempe si tak havrani pripísali pohodovú výhru a v stredu sa už naostro predstavia doma proti Košiciam.

ŠHK 37 Piešťany - Slovensko "20" 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 38. T. Melichárek (Lisoň, S. Saliji), 54. V. Nemec (S. Saliji, T. Melichárek), 60. H. Ručkay (Mišura) - 34. Krištof (Bíreš, Reway)

ŠHK 37 Piešťany: Jozef Ondrejka - Urban Vladimír, Drgoň Adam, Filip Richard, Škadra Martin, Cuník Matej, Kolník Adrián, Bučka Tomáš, Hruška Antonín - Saliji Samir, Nemec Vladimír, Melichárek Tibor, Ručkay Jakub, Mišura Matej, Ručkay Henrich, Chylo Martin, Peško Michal, Haring Jozef, Lisoň Marek, Mertel Marek, Stupka Václav, Šišovský Peter

Slovensko "20": Romančík - Nechala Tomáš, Čerešňák Peter, Buri Richard, Bagin Emil, Korím Karol, Luža Patrik, Bezuška Peter, Bajaník Dávid - Mráz Richard, Mikuš Tomáš, Matis Matúš, Krištof Michal, Bíreš Andrej, Mráz Bruno, Lamper Patrik, Kolena Milan, Reway Martin, Hudec Denis, Rapáč Branislav, Bezúch Juraj