Taký obyčajný chlap, ale môj...

Taký obyčajný chlap, ale môj...

„O chvíľu som doma, pôjdeme na večeru do Piešťan alebo Bojníc“ povedal a zložil telefón. Dnes si cvičenie odpustím a oslávime spolu Valentína, tešila som sa v duchu a premýšľala, do ktorého mesta sa vyberieme. Pre niekoho je Valentín komerčným sviatkom, ale my dvaja sme si zvykli stráviť tento deň spolu viac času.

Minúty pomaly plynuli, 15 minút, 30 minút... zasa mešká, ani na Valentína nedokáže prísť skôr. Pomaly som strácala trpezlivosť. Po hodine som to vzdala, obliekla si tepláky a so zlosťou hodila tenisky a uterák do tašky. Nikdy nepríde načas, mám plné zuby toho večného čakania.

O chvíľu zaštrngotali kľúče a Martin vošiel do dverí. Pozrel na mňa nechápavo (ako vždy, čas je jeho najväčší nepriateľ) a bezbranne pokrčil plecami. V tej chvíli som mu vykričala všetko, čo ma ťažilo, ako mám plné zuby jeho neskorých príchodov a večného čakania, a v duchu sa rozlúčila s romantickým večerom. Nešťastne rozhodil rukami a vošiel do sprchy. Zabuchla som dvere a dúfala, že šport mi pomôže vybiť zo seba negatívne emócie.

Hodinka cvičenia ubehla rýchlo. Kde trčí ten hlúpy výťah, prešľapovala som na mieste. Po niekoľkých minútach som to vzdala a vybrala sa na najvyššie poschodie pešo. Spotená a udýchaná som otvorila dvere a zacítila príjemnú vôňu. To je divné, čo objednal pizzu? napadlo ma ako prvé. O chvíľu prišiel Martin a dal mi bozk na líce. Vrhla som ne neho urazený pohľad. No to, čo som uvidela ma viac ako prekvapilo.

Na stole dva poháre šampanského s jahodami, zapálená sviečka... Snívam alebo je to realita? Pýtala som sa samej seba. Tu však prekvapenia nekončili. Môj milovaný s varechou v ruke pobehoval po kuchyni. Miestnosťou sa vznášala vôňa grilovanej zeleniny a kuracieho mäsa. Riad umytý, stôl prestretý. Dokonca nezabudol ani na čerstvé celozrnné pečivo. Všetko presne tak, ako mám rada.

V tej chvíli som si uvedomila, že večera v noblesnej reštaurácii je nič v porovnaní s tým, čo Martin pripravil úplne sám. Jediné, čo doteraz uvaril, bol čaj a instantná rajčinová polievka. O to viac som bola šťastná a spokojná. Urobil večeru len pre mňa, dokonca nezabudol ani na zdravé celozrnné pečivo. Zelenina s mäsom bola skutočne geniálna. „Ľúbim Ťa,“ povedal mi tíško. Objal ma a po mojom hneve nebolo viac ani stopy. Večer ešte neskončil, bol to len začiatok...

M.
Obrázok: freedigitalphotos.net, Ambro