Stephen King: Ak tečie krv

Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení pracuje na prípade zmiznutého psa - a na zlepšení svojej asertivity -, keď uvidí v televízii zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku. Tak sa začína poviedka Ak tečie krv, samostatné pokračovanie románu Outsider (IKAR 2019). A to, že zbierka poviedok nesie jej názov, nie je náhoda. "Ak tečie krv, ide to na titulku" hovorí sa medzi novinármi a reportérmi. Vedia prečo.

Sprevádzajú ju ďalšie tri príbehy - Telefón pána Harrigana, Chuckov život a Krysa z pera obľúbeného a výnimočne nadaného spisovateľa, ktorý sa počas svojej plodnej kariéry k tejto kratšej literárnej forme opakovane vracia.

Mnohé z jeho poviedok sa stali predlohou kultových filmov. Ale ako hovorí Stephen King: "Filmy sú prchavé, zatiaľ čo knihy - teda tie dobré - sú na večné veky, alebo aspoň skoro."

Z anglického originálu If it bleeds (Scribner, an imprint of Simon & Schuster, Inc., New York, 2020) preložila Ivana Krekáňová.

Súťažná otázka:

Uveď názov aspoň jednej ďalšej knihy od autora Stephena Kinga.

Správna odpoveď: Inštitúcia, Koniec hliadky, Doktor spánok, Pán Mercedes, Pod kupolou...

Knihu vyhráva Martina Košútová z Bytče

Srdečne blahoželáme!

 

 

Súťažná otázka:

Súťaž trvá do: 13.06.2023