Profesorka

Profesorka je temný psychotriler od Freidy McFadden, ktorú si aj slovenskí čitatelia obľúbili vďaka hitom Pomocníčka, Tajomstvo pomocníčky a Anatómia lží.

Novinka vás dostane do kolien, je temná, tajomstvá a klamstvá sa postupne nabaľujú a vy odkrývate skutočnú pravdu, ktorá vás na záver šokuje. Nečakaný a brilantný zvrat, aké vie písať najnovšie aj Freida.

Eve má pekný život. Každý deň vstane, dostane bozk od manžela Natea a odchádza do práce na miestnu strednú školu, kde učí matematiku. Všetko je tak, ako má byť. Až na to, že...

Minulý rok tou strednou školou otriasol škandál. Hovorilo sa o afére medzi učiteľom a študentkou menom Addie. Eve však vie, že za týmito škaredými klebetami sa ukrýva oveľa viac, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Addie nemožno veriť. Klame. Ubližuje ľuďom. Ničí životy druhým. Aspoň to všetci tvrdia. Nikto však nepozná skutočnú Addie. Nikto nevie tie tajomstvá, ktoré by ju mohli zničiť.
A Addie urobí všetko pre to, aby to tak zostalo.

Autorka bestsellerov New York Times Freida McFadden nám prináša príbeh plný zvrátených tajomstiev a dlho očakávanej pomsty. Máte sa na čo tešiť.

Striedavé rozprávanie z pohľadu Eve a Addie dodáva príbehu grády. Dômyselne premyslené, vystavané, autorka vás namotá...a potom aj zamotá, takže neviete, čomu skôr veriť.
Záver bol možno trošku v prirýchlom tempe, bolo by treba niektoré veci dovysvetľovať a ozrejmiť. Napriek tomu skvelé čítanie, ak milujete dramatické a šikovne napísané psychotrilery.

Profesorka predstavuje vrchol psychologických trilerov – majstrovská kniha ilúzií s nedôveryhodnými postavami a škandalóznymi zvratmi,“ napísali v magazíne Mystery and Suspense.