• 18.07.2012

Prírodné sirupy

Malinový sirup
1 kg malín
½ L vody
5 dkg kyseliny citrónovej
Umyté a odkvapkané maliny s vodou a kys. citrónovou dáme do 5 l skleneného pohára, rozmliaždime rukou na kašu, prikryjeme čistým plátnom, previažeme a dáme na 24 h. odstáť do chladna. V chladničke môžu byť aj tri - štyri dni, postupne každý deň môžeme do pohára pridávať maliny ako dozrievajú až do plna.
Precedíme cez plátno. Na 1l čistej šťavy dáme 0,75 kg kryšt. cukru, prevaríme, pridáme konzervačný prípravok podľa množstva šťavy - 1 bal. na 5L. Horúce plníme do čistých sklených fliaš, mokrým celofánom zagumičkujeme natesno. Dáme vychladnúť do deky cez noc.

Postupne vo fľaši zhustne a je vynikajúci aj ako poleva na tvarohové guľky alebo palacinky alebo hocičo sladké :)

Bazový sirup
35 - 40 ks bazových kvetov
4 L prevarenej vychladnutej vody
3,5 - 4 bal. kyseliny citrónovej - podľa chuti, alebo citrónovej šťavy
2 - 2,5 kg kryšt. cukru - podľa chuti
1 konzervačný prípravok (ako u malín)


Bazové kvety zalejeme prevarenou vodou a necháme lúhovať 24 hod. Precedíme cez čisté plátno, pridáme cukor a kys. citrónovú (citrónovú šťavu), dáme najprv menej cukru aj kyseliny a ochutnáme. Zahrejeme na 80 st. C, pridáme konzervačný prípravok. Horúce plniť do fliaš a do deky vychladnúť. Z tejto dávky je cca 5,5L sirupu.

Ak nechcete dávať konzervačný prípravok, nemusíme, ale potom musí byť fľaša zazátkovaná  a v chladničke. Ja mávam veľa malín, tak navarím sirupu aj na celú zimu a to potom ten konzervačný prípravok musím dať, inak by z toho bolo víno :)

A ešte malá rada: ak nemáte dostatok čistých sklenných fliaš, stačí zájsť do ktorejkoľvek krčmy a keď ich pekne poprosíte, nevratné 1 litrové fľaše vám budú odkladať.  

 

Ideálne na horúce letné dni!