Po strhujúcej Rodine v podkroví je tu pokračovanie Rodina z domu tieňov

Opatrne prechádzam po okruhliakoch až k vrecu a pootvorím ho. Saffron ide za mnou a nakúka mi ponad plece. Najprv zbadáme ľudskú čeľusť. Obzriem sa na ňu, ona súhlasne prikývne.
Natiahne si rukavice a rozbalí fóliu.

Ak ste čítali Rodinu v podkroví, ktorá vyšla pred tromi rokmi, tak si nemôžete nechať ujsť  pokračovanie trileru Rodina z domu tieňov. Krimi o hroznom náleze vreca plného kostí na brehu rieky Temža, o vražde muža kdesi vo Francúzsku a rodinnej tragédii, ktorá mala desivé následky.

V jedno skoré ráno zavolajú detektíva Samuela Owusu k hroznému objavu na brehu Temže. Našlo sa tam vrece kostí a forenzné vyšetrovanie odhalilo, že nález súvisí s prípadom spred tridsiatich rokov, keď v starom sídle v Chelsea našli troch mŕtvych dospelých a živé bábätko.

Aj Rachel Rimmerovú prekvapí nepríjemná správa – jej manžela Michaela zavraždili v jeho francúzskom dome. Miestna polícia ju žiada, aby sa dostavila na vypočúvanie a odpovedala na delikátne otázky o Michaelovej minulosti. Rachel však na ne vôbec nechce odpovedať.

Lucy Lambová ušla pred tridsiatimi rokmi po veľkej rodinnej tragédii z Londýna, ale teraz sa konečne vrátila domov. Keď sa s deťmi ako-tak usadí a plánuje kúpiť vlastný dom, jej brat utečie. Lucy tuší, že odišiel, aby našiel chlapca z ich spoločnej minulosti, ktorého tieň ich stále prenasleduje. Všetci nástojčivo hľadajú odpovede na otázky súvisiace s navzájom prepletenými záhadami. Pomaly zisťujú, že ich spája viac, ako si to vedia vôbec predstaviť.

Rodina z domu tieňov je príbeh plný tajomstiev, záhad a napätia. Spletitá rodinná dráma o čudných manželstvách, rozpadnutých rodinách a posadnutosti, ktorá môže mať smrteľné dôsledky. Triler, ktorý zhltnete, pretože miestami vyráža dych, inde je dojímavý, o pár strán zasa prekvapí.

Lisa Jewellová potvrdzuje, že je talentovaná autorka. Napísala ďalší strhujúci román o tom, čo všetko sme ochotní a schopní urobiť pre tých, ktorých milujeme – a aj preto, aby sme odhalili pravdu.

„Mrzí ma to, ale je to tak. Zdá sa, že ho pred niekoľkými dňami niekto zavraždil, má bodnú ranu. Mŕtvy je prinajmenšom od víkendu...Miesto činu stále vyšetrujú policajti a technici. Nájdeme všetky dôkazy, ktoré tam sú. Zdá sa však, že pán Rimmer nemal zapnuté bezpečnostné kamery a zadné dvere boli odomknuté. Veľmi ma to mrzí, teraz vám neviem povedať nič viac, pani Rimmerová. Je mi ľúto.“
Rachel zložila a telefón jej spadol do lona.
Chvíľu bezprizorne pozerala na okno, cez žalúzie prenikali dnu lúče letného slnka. Sťažka si vzdychla. Potom si založila masku na spanie, obrátila sa na bok a znova zaspala.