Po slabom výkone domáca prehra s Trnavou

Od začiatku zápasu s Trnavou domáci ťahali za kratší koniec povrazu, v čom ich utvrdil rýchly gól z hokejky Barčáka, ktorý slabou strelou pomedzi betóny brankára Fumača otvoril skóre.  V ďalšom priebehu tretiny sa hral nudný hokej s minimom šancí. Za domácich mohol z úniku vyrovnať Haring, ale zlyhal. Fumača potom skoro po druhýkrát prekvapil puk z trnavskej hokejky, keď Ďurišovu strelu do tyče s kusiskom šťastia vytlačil na druhú žrď a do ihriska.

Druhú tretinu začali lepšie opäť hostia, ale Bohunický svoj nájazd nepremenil.  Jeho zlyhanie ale napravil Stanzel, keď v presilovke tečoval Krajčíkovu strelu a zvýšil. O tretí gól v piešťanskej sieti sa po chybe kapitána Kolníka postaral Čavrk. Domáci sa potom konečne prebrali a začali hrať lepšie. Súhru Holoviča s Novákom však brankár Jančovič prečítal. Krátky bol až na presilovkový únik Haringa, ktorý ho blafákom prekonal. Znížiť mohol v presilovke na konci tretiny ešte Novák, ale neuspel.

V tretej časti hry v pokračujúcej presilovke neuspeli ani Kolník s Pupákom. Druhý menovaný však potom vo vlastnom oslabení uvoľnil a strelou do vinkla predsalen znížil na rozdiel jedného gólu. Piešťany mali potom vynikajúcu príležitosť vyrovnať pri početnej prevahe o dvoch hráčov, ale zahrali ju veľmi zle. Poslednú možnosť vyrovnať mal minútu pred koncom zápasu Chylo, ale svoj únik zakončil slabou strelou do brankára. Trnava tak odrazila aj posledný atak domácich a zaslúžene si odváža domov z derby všetky tri body.

ŠHK 37 Piešťany - HK Trnava 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Góly: 35:22 Haring (Zajac), 44:37 Pupák (Kubrický,Fumač), - 02:30 Barčák (Schmidt,Stanzel), 23:39 Stanzel (Krajčík,Barčák), 30:03 Čavrk (Bohunický,Benedik)

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Fumač - Kolník, Poláček, Macháč, Zajac, Kristián Grman, Kalafut, Vrána, Baron - Kubrický, Baran, Pupák, Chylo, Peško, Haring, Mihálik, Holovič, Novák, Rybárik, Učeň, Rosa

Zostava HK Trnava: Jančovič - Krajčík, Joanidis, Benedik, Reho, Kopejtko, Haršáni, Šoltýs, Sýrny - Hutár, Čunderlík, Milan Grman, Hlavna, Krajčovič, Ďuriš, Bohunický, Schmidt, Čavrk, Stanzel, Ulehla, Barčák