Odseknuté nohy. Obeť neznáma...

Odseknuté nohy. Obeť neznáma...

More vyplaví na breh odseknutú ľavú nohu v topánke a čoskoro na to druhú – opäť ľavú. A potom zrazu nájdu na pláži aj tretiu a štvrtú. Tieto štyri odseknuté končatiny, ktoré sa objavia v priebehu jedného letného týždňa, sú jadrom záhady.
Kto sú obete? A ako súvisí ich smrť s niekoľkými nahlásenými prípadmi zmiznutia bez stopy?
Vyšetrovateľ William Wisting neverí na náhody a pri vyšetrovaní sa spúšťa až na samé dno zla, akého je len človek schopný.

Až na samé dno je šiesta kniha zo série s vyšetrovateľom Williamom Wistingom. Detektívka opäť sľubuje precízne vyskladanú zápletku, skvelý štýl písania a obľúbenú dvojicu – nielen William Wisting, ale aj jeho dcéra, novinárka Line.
Carsten Meyer ťažko dýchal, zavrel oči a sklonil hlavu, akoby ho príbeh, ktorý mu rozprával, vyčerpal.
„Mnohým nórskym podnikateľom, ktorí profitovali v prie­behu vojny, sa nič nestalo,“ pokračoval po chvíli a vystrel sa. „Pri procesoch s tými, ktorí sa ekonomicky spolupodieľali na vlastizrade, sa používal dvojitý meter. Chceli sme potrestať jednotlivcov a spoločnosti, ktoré zarobili na vojne, ale bolo treba udržať celú mašinériu v pohybe. Bolo nutné znovu vy­budovať krajinu a nemalo význam potrestať veľkých hráčov, ktorí zamestnávali toľko ľudí. Mnohí z tých, ktorí profitovali najviac z vojny, obišli beztrestne.“
„Ale vy ste sa postarali o to, aby bolo učinené spravodlivosti zadosť...“
Jorn Lier Horst, bývalý vrchný vyšetrovateľ a vynikajúci nórsky autor detektívok, prichádza na Slovensko so šiestou knihou z obľúbenej série William Wisting. „Naozaj vynaliezavá a vzrušujúca kniha. Riešenie je ďaleko od toho, čo by sa mohlo zdať na začiatku, “ napísal o knihe Až na samé dno Kurt Hanssen v Dagbladet.


„Jørn Lier Horst je fenomenálny nový hlas severskej krimi. Osobitým ho robí jeho schopnosť zobraziť uveriteľne ešte aj psychopatov. “
- Steve Peacock


Viac mrazivých príbehov z drsného severu
nájdete na www.severskekrimi.sk