• 13.05.2016

Bračekovia Kiki a Riki potešia všetky deti!

Už ste videli novú knižku  Ako Kiki a Riki páva zachránili? Je naozaj veľmi hravá, zveršovaná, deťom sa bude určite páčiť. Jedného dňa skoro ráno priletela na dvor vrana, že po rieke čosi pláva a mali by to vytiahnuť. Bračekovia Kiki a Riki nelenili, vytiahli tajnú správu z vody a to páv Emil, uväznený v ohrade, nechce už žiť v zoologickej záhrade. Píše preto svojím kamarátom list, že poňho musia okamžite prísť...Krásne ilustrácie, dobrodružstvá milých postavičiek a k tomu aj CD so šiestimi pesničkami. Autorom hudby je známy muzikant a moderátor Mirec Babják. „Niekedy sa pesničky rodia veľmi ťažko, inokedy ľahko, ale týchto 6 pesničiek vzniklo možno za dve hodiny,“ pochvaľoval si prácu na CDčku, ktoré je pribalené ku knihe.
Aranžmány a vokály má pod palcom Peter „Fambi“ Farnbauer, ktorý stojí napríklad aj za vznikom hitu Darinka Mandarinka.

Jednoduchý príbeh o záchrane páva Emila dopĺňajú nádherné kresbičky Lenky Javorskej, ktorá urobila z Kikiho aj Rikiho naozajstných fešákov. A zgustla si aj na ďalších zvieratkovských hrdinoch. „Je to taký boj dobra so zlom a končí sa to samozrejme happyendom,“ dodáva Lenka.

Ako Kiki a Riki páva zachránili je prvý príbeh zo série veršovaných dobrodružstiev týchto dvoch nezbedníkov. Tí ako správni kohúti vedia navyše aj parádne spievať, takže v knižke nájdete CD s pesničkami, aj karaoke verziami. A nechýbajú ani akordy.


CD obsahuje 6 pesničiek:
1. KIKI A RIKI
2. ZOO
3. LETÍME
4. NAMYSLENÝ EMIL
5. KAMOŠI
6.POĎ S NAMI


Kiki a Riki sa stali medzi deťmi neuveriteľne obľúbenými a momentálne sa pripravuje predstavenie, ktoré budú hrať mladí herci Jakub Ružička a Peter Makranský. „Predstavenie budeme hrať po celom Slovensku v kulturákoch pre deti od 3 do 7 rokov, takže škôlky a prvý stupeň základných škôl,“ približuje Mirec a dodáva: „Druhý diel sa už píše a následne sa vrhneme na muziku.“