Naivná snaha o lásku

Naivná snaha o lásku

 

Človek je zvláštny tvor. Stále po niečom túži, či sú to peniaze alebo láska. Ak to dostane, má dve možnosti. Buď chce toho viac alebo o to stráca záujem. Boháč miluje peniaze a blahobyt. Ale po čom túži zaľúbený človek? Predpokladám, že po osobe, s ktorou by mohol zdieľať svoje pocity. Láska je krásna. Láska lieči, povedal nie jeden zamilovaný človek.

 

Aj ja som túžila byť zaľúbená. Počula som o tom, ale nikdy som to nezažila na vlastnej koži. Každý mi o tom hovoril a prečítala som snáď všetky romantické knihy na svete. Hľadala som niečo dokonalé, niečo čo by ma napĺňalo. Chodila som do spoločnosti a doslova som mužov lovila. Nosila som zvodné handry. Výstrih po pupok, kratučká sukňa, vysoké štekle a výrazný make – up. Vtedy sa mi zdalo úplne normálne, že pútam na seba pozornosť. Smiala som sa na celý podnik, aby si ma každý potenciálny partner všimol. Tak som chcela lásku, že som sa stávala ľahkou ženou. Myslela som si, že keď sa s niekým vyspím, zaľúbi sa do mňa. Sedela som pri bare a vysielala signály na mužov. Vždy sa niekto našiel, kto si ku mne prisadol. Začalo to nevinne. Najprv rozhovor, pohľady, nežné dotyky, ale záver stále ten istý. Cesta autom alebo taxíkom, bozkávanie a sex. Nakoniec si každý zobral moje telefónne číslo, ale samozrejme, že sa nikto nikdy neozval. Postupom času, ma už začali všetci spoznávať.
Nemala som prehľad s kým som bola a s kým nie. Spala som s desiatkami mužov. Rodina sa mi začala obracať chrbtom. Strácala som priateľov a ani sa im nečudujem, že ma nechceli poznať.
 
Keď spíte s toľkými chlapmi stáva sa, že nie vždy použijete ochranu. Výsledok je potom taký, že sa buď nakazíte pohlavnou chorobou alebo otehotniete. Mne sa stalo to druhé. Prešvihla som termín interrupcie a nič mi iné neostávalo ako porodiť.
 
Deväť mesiacov som len bdela a rozmýšľala, prečo som s toľkými vôbec spala a pobabrala si celý život. Keď sa ma to teraz niekto opýta, tak mu len odpoviem, že neviem. Lebo naozaj netuším.
 
Teraz mám malého syna a všetku lásku som darovala jemu. Zistila som, že láska rodičovská je väčšia ako akákoľvek iná.
 
Michaela Luxová