Rande na slepo

Rande na slepo

 

Začni so sebou niečo robiť! Zaznel výkrik z kuchyne. Slová boli adresované Zuzane, sympatickej tridsiatničke, ktorá však nemala na chlapov jednoducho šťastie. Jej mama z nej bola už zúfalá, a tak výkrik z kuchyne bol očakávaným vyvrcholením dlhotrvajúceho napätia.
 
„Máš pravdu!“ odvrkla Zuzana, pobalila si veci a odišla. Rozhodla sa hľadať si šťastie sama. Rozhodnutá zmeniť svoj život a začať niekde úplne inde si pobalila kufre a odišla do veľkomesta Slovenska. Samozrejme, že jej tu nebolo ľahko, ale stanovila si cieľ a pevne s odhodlaním išla priamo za ním.
 
Od malička mala dar, dávať ľudí dokopy. Neviem, či sa vždy ocitla na kľúčovom mieste, v kľúčovom momente, kedy stačilo len postrčiť dve po sebe túžiace bytosti, ale jednoducho, nemala s tým žiadny problém.
Rozhodla sa, že nemôže tento dar, alebo skôr danosť len tak zahodiť. No na rozbehnutie zoznamovacej kancelárie potrebuje väčšie mesto, nie svoje rodisko, kde každý každého pozná.
Ak nemá šťastie v láske ona, dopomôže k životu vo dvojici aspoň niekomu inému.
 
Zoznamovacia kancelária s podtitulom: „Kto hľadá, ten nájde!“ mala od začiatku problémy najmä s nedôverou okolia. Po čase však zistili, že spôsobov ako sa zoznámiť, je čím ďalej tým menej, a tak pre mnohých bolo stretnutie na slepo prostredníctvom zoznamovacej kancelárie prirodzeným vyústením hľadania partnera, či partnerky. Jej meno sa časom stalo zárukou kvality.
 
Ako sa hovorí: „Keď lásku prestaneš hľadať, ona si Ťa nájde sama!“ platilo aj v Zuzaninom prípade. Na jednom „Rande na slepo“, ktoré organizovala pre prihlásených hľadajúcich bol aj Dušan. Muž v rokoch s mierne prešedivenými vlasmi sa jej zapáčil hneď na prvý pohľad. Rozhodla sa však nedať najavo svoje sympatie. Veď je predsa organizátorkou šťastia niekoho iného!
 
Dušan aj napriek tomu, že sa pri jeho stole striedali sympatické dámy rôznych vekových kategórií, jedným očkom nenápadne poškuľoval po Zuzane. Akcia sa skončila a Zuzana vyhodnocovala vzájomné sympatie zúčastnených klientov. Tí, ktorí si navzájom „sadli“ postúpili do ďalšieho kola, v ktorom si už mohli vzájomne vymeniť kontakty.
Počas toho mala rozrobených ešte „X“ vecí, keď jej do večernej atmosféry prišiel nečakaný email: „Vážená pani, alebo slečna usporiadateľka. Nevadil by Vám môj záujem stretnúť sa s Vami? Podpísaný DUŠAN. Zuzanu oblial studený pot a opäť si v hlave začala premietať všetky vzťahy, ktoré nedopadli vôbec dobre. No jej intuícia jej jasne našepkávala: „Choď do toho!“
 
V sekunde zaostrila na klávesnicu a napísala: „Akceptujem Váš záujem o moju osobu a aj napriek tomu, že ste mojim klientom súhlasím. ZUZANA.
Dušan so Zuzanou sú spolu už pár rokov a s úsmevom si spomínajú na svoje prvé „Rande na slepo!“
 
KM