Memoriál Ivana Hlinku

V Piešťanoch na zimnom štadióne sa v týchto dňoch hrá časť Memoriála Ivana Hlinku, konkrétne B skupina, ktorej účastníkmi boli domáci reprezentanti, Rusi, Američania a Fíni.

Slovenský celok, ktorý na posledných MS do 18 rokov vypadol z elitnej kategórie sa v prvom zápase stretol s ruskými rovesníkmi, ale po vyhratej prvej tretine zlyhal a do konca stretnutia nestrelil už ani jeden gól a prehral zaslúžene 2:5.

Druhý zápas s Fínskom naši absolútne nezvládli, nedokázali so severanmi držať krok a prehrali zahanbujúco 2:10. Najlepší výkon podali s reprezentáciou USA do 17 rokov, keď po celý zápas viedli, ale v posledných troch minútach sa Američanom podarilo vyrovnať a dokázali vyhrať na trestné strieľania 5:6.

Slováci tak v základnej skupine obsadili posledné štvrté miesto a v súboji o konečnú siedmu priečku sa v sobotu o 15:00 stretnú s posledným mužstvom A skupiny hranej v Břeclavi, ktorým sa stalo Švajčiarsko.