Máte dom a auto? Iste sa vám zíde kompresor a tlaková umývačka

Bývanie v dome prináša mnohé výhody. Napríklad aj také, ktoré súvisia s vlastníctvom auta. Už vám zrejme napadlo, že na svojom pozemku máte súkromné parkovacie miesto, ale využiť ho môžete aj pri drobnej údržbe vášho auta. Stačí ak na to máte vhodné vybavenie.

Aké využitie nájde u vás doma kompresor?

Mnohí ľudia, ktorí majú letné a zimné pneumatiky zvlášť na diskoch, využívajú svoje pozemky na sezónne prezúvanie auta. Aj keď nejde o nič zložité, predsa len ide o zdĺhavejší proces ako v servise, takže je na rozhodnutí každého, či to za ušetrené peniaze stojí.

Ak áno, rozhodne by vám nemal chýbať kompresor. Určite bude treba pneumatiky, ktoré na vozidlo dávate aj nahustiť. Kompresory sú však praktické aj pre ľudí, ktorí prezúvajú v servise. Môžu si tak počas sezóny ľahko doma skontrolovať stav svojich pneumatík.

Samozrejme, spoľahlivému kompresoru určite nájdete viac využití. Veď aj bicykel treba občas nafúkať, no nie? A taktiež sa zíde pri nafukovaní a vyfukovaní rôzneho športového náčinia, či iného vybavenia.

A čo tlaková umývačka?

Čo ďalšie môžete so svojim autom robiť na vašom pozemku? Samozrejme, umývať ho. Ponuka rôznej autokozmetiky je bohatá ako nikdy, ale nie je to len o tom mať tie správne prípravky na vyleštenie vášho štvorkolesového miláčika.

Na umývanie auta doma sú ako stvorené dobré tlakové umývačky (alebo ak chcete: vysokotlakové čističe, či „vapky“). Silný prúd vody, ktorý tlakové umývačky produkujú, si s nečistotami na karosérii vášho auta hravo poradí.

A podobne ako pri kompresoroch platí, že tlaková umývačka sa vám zíde aj na iné činnosti. Jednoducho s ňou vyčistíte bicykel, záhradnú dlažbu, fasádu domu, odkvap, či bazén ak je aj ten súčasťou vašej záhrady. Tlakové umývačky sú vhodné aj na rôzne umelé povrchy.