Majstrovstvo regiónu západ, sezóna 2011/2012 - Jeseň

1. kolo: OTJ Palárikovo - PFK Piešťany 0:0

Góly:

Žlté karty: Koprda, Karim, Chebeň.

Červené karty: Karim (po 2 ŽK)

Zostava PFK: Hodulík - Galba, Bakita, Sailer, Chebeň - Bretschneider (86. Hrnčár), Koprda, Moravčík, Kukuč (65. Hulík) - Karim, Charizopulos (90. Kvasnica).

Komentár:  Sezónu v ktorej PFK oslavuje storočnicu začali Piešťanci na pôde štvrtého mužstva minulej sezóny - OTJ Palárikova. Úvod zápasu patril domácim a očividne ešte nezohratých Piešťancov zatlačili do defenzívy. Prvá obrovská šanca prišla už v 10. min. Domácim sa podaril protiútok po krídle, no našťastie pre Piešťancov, útočník domácich nedokázal prízemný center usmerniť do odkrytej brány. O pár minút prišla ďalšia šanca domácich po drobnom zaváhaní Hodulíka, ktorý neudržal center, no opäť strela skončila mimo bránu. Po dvadsiatich minútach začali opraty zápasu preberať hostia. V 23. min. poslal Kukuč kolmicou do vyloženej šance Chebeňa, jeho pokus však vytesnil domáci brankár na roh. Z nasledujúceho rohu sa odrazila lopta ku Koprdovi, ktorého strela len tesne minula bránu. V 28. min. sa dostali domáci do rýchleho brejku, ale Hodulík krížnu strelu kryl. V týchto momentoch sa hra pritvrdila hlavne z domácej strany, to nezvládol Karim a za odkopnutie lopty videl žltú kartu. Nervozita vyvrcholila v 31. min. keď pri domácej striedačke išiel do sklzu opäť Karim a po naliehaní domácich ho rozhodca po druhej ŽK poslal pod sprchy. Hostí tento moment pribrzdil a do hry sa znova dostali domáci. V 37. min. po zlom odkope Bakitu sa domáci dostali k strele z uhla, no ta len obtrela konštrukciu brány PFK. Najväčšia šanca Piešťancov prišla tesne pred polčasovou prestávkou. Z vlastnej polovice našiel Moravčík krásnou diagonálnou prihrávkou rozbehnutého Kukuča, no ten svoj únik zakonči len strelou do tyče. Na polčasovú prestávku tak mužstvá odišli za stavu 0:0. Do druhého polčasu nastúpili hostia s jasným cieľom, neinkasovať a z protiútokov skúsiť ohroziť domácu bránu. Veľmi dobrou obranou domácich takmer k ničomu nepúšťali. Jediná no obrovská šanca domácich prišla v 63. min. po centri z pravej strany, no Hodulík zázračne vyrazil strelu z bezprostrednej blízkosti a pri následnej dorážke ho na bránkovej čiare zastúpil Sailer. Na druhej strane sa snažil o zmenu skóre Koprda, ale jeho strelu z 25 m s námahou vyrazil brankár na roh. Podobne skončil aj pokus domácich. Tri minúty pred koncom sa dostal k zakončeniu Sailer, no jeho hlavička smerovala nad bránu. Piešťanci si hlavne vďaka obetavej hre vo vyše hodinovom oslabení odviezli z Palárikova zaslúžený bod.