Dámy bez vrchnej časti plaviek?

Dámy bez vrchnej časti plaviek?

Leto, more a pláž. Táto dlho očakávaná idylka nielenže uvoľňuje nervový systém, teda eliminuje depresívne nálady a zvyšuje pozitívne, kreatívne myslenie, ale nášmu telu dodáva vitamín D, potrebný na spevnenie kostí, a taktiež sa citlivo zahráva aj s našou pokožkou. Preto sa pred prvou tohtoročnou opaľovacou eufóriou vyzbrojte krémom s UV faktorom, nasaďte si slnečné okuliare a popritom všetkom nezabúdajte na postupné získanie bronzu, neusilujte sa napodobňovať kurča na grile!

Sme dámy a túžime pútať pozornosť len v tom najlepšom svetle. To znamená, že výber plaviek prispôsobujeme v prvom rade typu našej postavy, nie módnym výstrelkom, pred vylihovaním na pláži doprajeme svojmu telu kvalitný píling a v boji proti úpalu máme po ruke šatku, klobúčik alebo šiltovku.

Lenže ako sa treba zachovať, ak dáma zatúži po rovnomernom opálení? Nie je nevyhnutnosťou odhovárať ju od takéhoto bronzového činu, veď sýto biele miesta vytŕčajúce spod šortiek a tričiek tiež nepôsobia najromantickejšie.
Ak ste stopercentne presvedčená, že toto leto budete dvíhať mužom adrenalín opaľovaním sa “hore bez“, vedzte, že si to nemôžete dovoliť všade rovnako. Sú destinácie a destinácie, a preto sa pred odchodom na dovolenku oboznámte, či pre túto plážovú rozkoš nemôže draho doplatiť vaša peňaženka.

Taktiež je potrebné uvedomiť si, že zdravie máme len jedno, teda citlivé bradavky na ženskom tele by ste mali dôkladne natrieť opaľovacím krémom a nevystavovať ich slnečnému žiareniu od rána do večera. Najideálnejšie by však bolo prelepiť túto uchvatnú časť tela leukoplastom alebo zahaliť hodvábnou šatkou, no v tomto prípade by došlo k nesúladu medzi stanoveným “rovnomerne hnedastým“ cieľom a využívanými prostriedkami.
Dámy, ktoré z nás budú toto leto na pláži aj “hore bez“?

Tatiana Kovalčinová