Čo tak malé osvieženie na terase?

Čo tak malé osvieženie na terase?

Aké by to bolo leto bez chladených ovocných limonád a miešaných drinkov? V predajniach KiK teraz nájdete potrebné príslušenstvo na prípravu osviežujúceho nápoja, ktorý si môžete spolu s vašimi priateľmi vychutnať aj na letnej terase v spoločnosti originálnych doplnkov a dekorácií.

Čo budete potrebovať na prípravu jahodového bowle?

Príprava vám zaberie asi len 15 minút. Budete potrebovať 500 g jahôd, 3 limetky, 1 zväzok mäty, cukor, 1,5 litra citrónovej limonády a 0,75 litra minerálnej vody. Jahody môžete umyť, očistiť a následne nakrájať aj na bambusovej doske. Rozpolíte limetku a vytlačíte z nej šťavu vedľa do hlbokej misky. Jahody následne zmiešate v miske spolu s limetkovou šťavou a s 1-2 čajovými lyžičkami cukru. Necháte 30 minút chladiť.
Zvyšné limetky umyjete v horúcej vode, osušíte a nakrájate. To isté môžete spraviť aj s lístkami mäty. Všetko už len potom môžete pridať k jahodám. Krátko pred podávaním zmiešate s dobre vychladenou minerálnou vodou a citrónovou limonádou. Toto množstvo by vám malo vystačiť pre 6 osôb.
Ako v raji

Aby to všetko malo tú pravú atmosféru, pridajte na stôl k nápojom aj posypovú dekoráciu či sviečku, ktoré to celé pekne oživia. Vďaka dlhej dobe horenia môžete viesť s priateľmi nekonečné debaty s drinkom v ruke aj do rána. V poslednej dobe sa začínajú objavovať aj dekorácie vyrobené technikou ,,makramé“. Možno ste už o nej počuli. Táto technika ručného prepletania uzlov je známa ešte zo sedemdesiatych rokov. Je to ideálny doplnok na terasu, ktorú chcete ladiť aj do boho štýlu.

Zdroj: KIK