Bola som aupair v Nemecku...

Bola som aupair v Nemecku...


Po strednej som sa vybrala robiť aupair do Nemecka. Doma práce nebolo a ostať sedieť so založenými rukami a byť na krku rodičom, sa mi nechcelo. Okrem toho, naučiť sa jazyk sa mi zdalo byť výhodným a v Hamburgu, kde som mala ísť do rodiny už bola vyše 2 rokov aj moja sesternica Iveta, ktorá mi vedela so všetkým pomôcť.

Moja nemecká rodina bola lekárska. On bol chirurg a ona očná lekárka. Mali jednu 10- mesačnú dcérku, o ktorú sa bolo treba starať od rána od 7.30 do 13.30, potom ma striedala ich babka, až kým neprišli rodičia, alebo aspoň jeden z nich z práce. Často som mávala aj babysitting, pretože chodievali na všelijaké semináre, služobné cesty a prednášky a babka nevedela vykryť celé dni a noci sama. V rodine mi nebolo zle, cítila som istý odstup, hlavne z jej strany, ale nemohla som sa sťažovať na nejakú aroganciu, či dokonca ponižovanie, ako mi referovali iné aupairky. Domáci bol sympaťák, ktorý vedel so mnou aj zavtipkovať a nebyť taký formálny, ako bola jeho žena.

Raz odišla domáca- Heidi na celý týždeň mimo Nemecka na nejaký seminár. Babička bola chorá, a tak ma Hans požiadal, či by som vedela, samozrejme za primeraný príplatok, robiť aupair celý týždeň počas celého dňa, kým on nepríde z práce. Súhlasila som, veď peniaze navyše sa na nakupovanie hábov zídu vždy. V pondelok prebehlo všetko bez stresu a keď Hans večer prišiel, objednal nám dobrú večeru a kecali sme. Malá spala, on mal na druhý deň odchádzať z domu až na 10.30, takže sme sedeli dlho do noci. To isté sa opakovalo v utorok a v stredu večer, až kým ma vo štvrtok nešiel v noci odprevadiť do mojej izby a zostal do rána. Ráno som mala šialený pocit, výčitky, čo som to preboha spravila. Ale Hans sa tváril pokojne, povedal, že sa mu páčim od prvej chvíle a že je rád v mojej prítomnosti.

Stali sa z nás milenci, ktorí využívali každú neprítomnosť Heidi doma. Dokonca sme boli niekoľkokrát tajne spolu na dovolenke. On akože na služobke a ja akože na Slovensku pri chorej babke. Postupne začala Heidi čosi šípiť. V jej prítomnosti sme boli nervózni a vyhýbali sa vzájomným pohľadom. Raz sa Heidi vrátila o deň skôr z konferencie, ako mala naplánované. Nasledovalo najväčšie fiasko môjho života. Vyhodila mi kufre na ulicu a vrieskala ako nepríčetná. Hans sa ju snažil upokojiť a mne stihol hodiť nejaké peniaze na cestu domov. Celá urevaná a vystresovaná som prišla domov a snažila sa Hansovi dovolať. Odrezal ma. Zmenil si číslo a nikdy sme sa už nestretli. Beriem to dnes tak, že ma využil a ja hlupaňa som sa nechala. Už nikdy viac ženatý muž!

Agáta Galisová