• 02.04.2015

Neveru som trpela

 O tom, že ma manžel podvádzal som vedela dávno. Láskavo ma o tom informoval manželov vlastný otec, ktorý si ma vždy považoval a synovo správanie ho veľmi znepokojovalo a zarmucovalo. Povedal mi: „ Helenka, rob s tým niečo. Daj mu ultimátum. Postraš ho!“


Odpovedala som mu: „Otec, ja sa nebudem prosiť a vychovávať ho. Ak mu samému nie je dosť jasné, čo vo mne a v našom synovi má, ja s tým nič neurobím.“ A tak som manželovu neveru trpela. Nie preto, že som sa bála rozviesť. Ani kvôli peniazom. A dokonca ani nie z dôvodu, že by som ho bezhlavo milovala. Jedinou príčinou bola nás syn Kamil, ktorý otca nadovšetko miloval. Odtrhnúť ho od jeho dennodennej prítomnosti by som nedokázala. Otec je otec. Takto sme žili niekoľko rokov. Vedela som, že má manžel druhú milenku, s prvou sa rozišiel, keď si našla vhodnejšieho partnera.

S druhou milenkou sa začal ťahať oveľa intenzívnejšie, bola to totiž jeho asistentka. Keď sa začal podráždene správať ku mne, prehliadala som to. Ale keď začal neláskavo a hrubo zahriakovať aj Kamila, ktorý nechápal, čo sa s jeho milovaným otcom deje, začala som vážne uvažovať o rozvode. Pohár pretiekol, keď k nám svoju asistentku a milenku v jednej osobe pozval na nedeľný obed a ja som ich obsluhovala. To sa mi zdalo už úplne trúfalé, netaktné, ba až vulgárne voči mne a mojej rodine.

Rozviedla som sa. Kamil znášal rozvod oveľa statočnejšie, ako by som očakávala. Jeho otec sa po 3 rokoch chcel ku nám vrátiť. To som už nedovolila. Márne prosil, márne ľutoval. Sám sa rozhodol spôsobiť zemetrasenie v našej rodine. A dôsledky sme znášali všetci, musel ich znášať aj on. Moje city za tri rok k nemu úplne vyprchali a Kamil už pomaličky odlietal z hniezda, načo by nám teda bol otec – navrátilec?!

Agáta Galisová