Ako zabrániť urieknutiu . . .

Ako zabrániť urieknutiu . . .

 

Aj vám sa už stalo, že vaša hlava išla vybuchnúť do bolesti a žiadne tabletky vám nepomáhali? Cítili ste sa slabo a nevedeli ste z čoho? Ak ste už mali takéto príznaky, je viac ako pravdepodobné, že vás niekto uriekol.
Urieknutie je väčšinou neúmyselné. Človek, ktorý vám závidí, cíti voči vám hnev, žiarlivosť, alebo túžbu ublížiť vám. Stačí, že si niečo pomyslí, zadíva sa na vás a môže vám znepríjemniť život. Okrem človeka uhranuté môžu byť aj zvieratá a dokonca aj predmety.
Ľudia, ktorí nás môžu urieknuť majú väčšinou čierne oči ako uhoľ, alebo oči sivé, kde nevidíme ani ich zreničky. Čo sa týka vlasov, sú to zväčša ryšaví ľudia. Na to, aby sme ľudovo povedané \"dostali z očí\", stačí, že na nás bude niekto dlhšie pozerať ako obvykle a pomyslí si niečo zlé. Začne nás bolieť hlava, cítime sa unavene na pokraji síl. Osoba, ktorá nás uriekla, z nás vyčerpáva energiu, aj keď ona sama o tom vedieť nemusí. Človeku, ktorý je urieknutý nepomôže žiadny lekár, lebo nemá žiadne príznaky choroby.
Každá kultúra sa inak bráni voči urieknutiu. U nás je typická ochrana proti urieknutiu, nosenie červenej nitky okolo zápästia. Červená má čarovnú moc. Obraňuje ľudí od zla a všetkých nepríjemností. Dokonca som sa dozvedela, že v Albánsku majú na každom dome plyšových medvedíkov, ktorí chránia ich domovy.
 
Ako sa dá urieknutie odrobiť?
potrebovať k tomu budeme:
7 lyžíc svätenej vody
9 zápaliek alebo uhlíkov
misku na vodu
čarovnú formolku
Vodu dáme do misky a každú jednu zápalku po zapálení hádžeme do vody. Pri tom musíme odriekavať čarovnú formulku.
Čierne oči ako hlina, modré oči ako nebo, zelené oči ako tráva. Ryšavé vlasy človeka, čierne vlasy tmy. Odíď zlo odo mňa preč a ochráň ma od zlého. Vidím v sebe iba dobro ochráň ma Bože od urieknutia. Amen
Počas celého obradu musíme myslieť na to, že sme šťastní, a že všetko zlé od nás odchádza. Okamžite vám bude lepšie a vy sa budete cítiť ako znovuzrodený.
 
Michaela Luxová