Ako vychovať spokojných a samostatných malých papkáčov?

Úmyslom knihy je zbaviť vás stresu zo stolovania a kŕmenia dieťatka, zabrániť akýmkoľvek pocitom viny a docieliť, aby vám celý proces prinášal viac radosti. Nedá sa povedať, že nezažijete žiadne výkyvy, no po prečítaní knihy sa budete cítiť pripravenejší na zvládanie drobných prekážok a zakopnutí, ktoré sa časom objavia. „Verím, že nadobudnete väčšiu istotu v tom, ako kŕmiť svoje batoľa. Neexistuje jediný zaručený prístup k stravovaniu detí, ktorý by fungoval pre všetkých,“ tvrdí odborníčka na výživu Charlotte Stirling-Reedová.

V jej knihe Šťastné a sýte batoľa sa dozviete všetko potrebné na to, aby ste spolu s dieťatkom prekonali toto náročné obdobie. Autorka vás prevedie celým obdobím batoľaťa, od dvanástich mesiacov až po predškolský vek, a poskytne vám cenné rady založené na najnovších vedeckých výskumoch. Podelí sa s vami o svoje skúsenosti i praktické tipy, ako riešiť bežné stravovacie problémy malého dieťatka. So Charlottinou pomocou začnete s ľahkosťou rozvíjať jeho pozitívny vzťah k jedlu a stolovaniu.

„Do knihy som zahrnula vedecké poznatky o výžive batoliat, ktoré podávam v ľahko stráviteľnej a zrozumiteľnej forme vhodnej pre unavených rodičov či opatrovníkov, ktorí, podobne ako ja, majú len málo voľného času,“ tvrdí autorka.

Prostredníctvom päťdesiatich receptov na lahodné, zdravé a nenáročné jedlá dieťa postupne spozná rozličné chute, vône a nezľakne sa ani rozmanitej konzistencie jedál. Navyše, všetky recepty sú zostavené tak, aby si na nich pochutila celá rodina.

S bohato ilustrovanou príručkou hravo skrotíte aj obávanú detskú prieberčivosť. Vychováte malých jedákov, ktorí budú so zvedavou radosťou ochutnávať nové jedlá a tešiť sa z pestrej a vyváženej palety rôznych kulinárskych dobrôt.

V knihe sa dozviete napríklad:

  •   Ako budovať pozitívny vzťah k jedlu
  •   Ktorých 5 základných princípov je najdôležitejších?
  •   Ako na vyváženú stravu
  •   Ako by mala vyzerať atmosféra počas stolovania?
  •   Ako jesť vonku a v reštaurácii

„Charlottine láskavé slová, inšpiratívne recepty a odborné skúsenosti sú ideálnou kombináciou, z ktorej rodičia načerpajú istotu aj podporu, aby dokázali u svojich detí rozvíjať dobrý vzťah k jedlu,“ tvrdí Anna Mathurová.
Šťastné a sýte batoľa je kniha, ktorá si v domácnostiach s malými deťmi rozhodne nájde svoje miesto,“ tvrdí nutričná špecialistka Judita Takáčová. „Na rozdiel od iných kníh, ktoré sú často plné príkazov a zákazov, je tu v popredí najmä vytváranie zdravého vzťahu dieťatka k jedlu. Rodičov empaticky vedie k tomu, aby hravo prekonali aj tie najnáročnejšie obdobia v stravovaní svojich malých ratolestí bez toho, aby narušili ich vnímanie jedla ako takého.“