Aké riziká môžete čakať ak kúpite auto z druhej ruky

Aké riziká môžete čakať ak kúpite auto z druhej ruky

Nákup ojazdeného vozidla nemusí byť pre vás problémom, ak sa obrátite na profesionálneho predajcu, ktorý vám poctivo poradí. Môžete tak získať spoľahlivé informácie a uistiť sa, že nakupujete správne.

Na Slovensku je veľkým trendom kupovať ojazdené než nové autá. Jazdenky ako Opel Crossland alebo väčší brat Opel Grandland, sú flexibilné autá, ktoré vám prinesú potešenie z jazdy a zároveň vyžarujú nádherným dizajnom, vďaka čomu sú ideálnou variantou do mesta. Nestratíte sa ani v teréne a sú skvelými partnermi na dovolenke.

Silným konkurentom do mesta je aj Opel Astra, ktorý je taktiež vybavený modernou technológiou, vďaka ktorej sú cesty príjemnejšie a bezpečnejšie.

Plánujete kúpiť jazdené vozidlo a neviete sa rozhodnúť? Auto je u väčšiny ľudí neoddeliteľnou súčasťou bežného života. Pri nákupe ojazdeného vozidla by ste mali mať chladnú hlavu, aby ste nespravili príliš unáhlené rozhodnutie. Musíte rátať s možným rizikom a problémami, ktoré môžu nastať a sú so samotnou kúpou spojené. Preto je nesmierne dôležité preverenie technického stavu, ale i samotnej histórie vozidla.

História vozidla

Nákup ojazdeného vozidla od súkromníka predstavuje určité riziko, pretože vo väčšine prípadov nepoznáte skutočný dôvod predaja auta. Vozidlo mohlo byť havarované, môže mať poškodené diely alebo častokrát navštevuje servis. Preto je veľmi dôležité poznať históriu vozidla, aby ste vedeli v akom stave sa auto nachádza. Autorizovaný predajca ako je mah.sk vám zaručí kompletnú históriu vozidla, ktorej môžete dôverovať.

Technický stav

Pred samotnou kúpou je veľmi dôležitá technická kontrola auta. Technickú kontrolu je odporúčané vykonať s odborníkom alebo priamo kontaktovať servis. Vozidlá s vysokým počtom najazdených kilometrov nie sú spoľahlivé tak ako nové autá, to je ďalšie riziko, s ktorým musíte rátať pri kúpe ojazdeného vozidla.