Aj montérky môžu byť komfortné. Len si musíte dôkladne vybrať

Aj montérky môžu byť komfortné. Len si musíte dôkladne vybrať

Montérky alebo iné pracovné odevy množstvo ľudí považuje len za nevyhnutnosť ak chcú pri práci dodržiavať zásady bezpečnosti, či si jednoducho nechcú zničiť iné oblečenie. Čo sa však mnohým ľuďom s montérkami príliš nespája, je komfort pri nosení. Aj keď by sa mohol.

Ako si vybrať ideálne montérky? V prvom rade záleží na prostredí a druhu práce

V prvom rade je potrebné zvážiť, v akom prostredí sa pri práci pohybujete. Vo väčšine prípadov zrejme prídu vhod klasické montérky, ale nie vždy sú tou najlepšou voľbou. V mnohých priemyselných halách je počas leta neúnosné teplo. Vtedy sú jednoznačnou voľbou montérkové kraťasy (ak to nejakým spôsobom nenarúša bezpečnosť pri práci). Naopak v zime a na chladných pracoviskách prídu vhod zateplené montérky.

Nie vždy však ide len o teplotu na pracovisku. Niektoré druhy prác sú nebezpečnejšie ako iné a preto sú potrebné špeciálne pracovné odevy. Napríklad pre zváračov existujú špeciálne zváračské montérky, blúzy a samozrejme aj ďalšie odevy a ochranné pomôcky.

Záleží aj na materiáli, či type montérok. A nepodceňte výber veľkosti

Čo sa materiálu týka, môžete nájsť čisto bavlnené montérky, ale častejšie sú zmesi bavlny a umelých vláken, či kombinácie rôznych moderných materiálov pre dosiahnutie požadovaných vlastností. Ak vám ide o komfort pri pohybe, zamerajte sa na materiály s prímesou elastanu.

Pre niekoho môže výrazným spôsobom vplývať na komfort aj typ montérok. Niekomu vyhovujú montérky do pása, inému s trakmi, či dokonca kombinézy. Toto je naozaj subjektívna záležitosť, takže vyberajte podľa svojich preferencií.

V neposlednom rade je samozrejmosťou aj výber správnej veľkosti. Vyskúšajte si viacero veľkostí aj ak sa vám zdá, že prvá vám sedí dobre. Ak montérky kupujete online, dôkladne sa zamerajte a nespoliehajte sa len na svoju obvyklú veľkosť.