7 tipov z prírody, ako si poradiť s prechladnutím

Prechladnutie či bežné vírusové ochorenie potrápi počas zimy snáď každého. Nemusíte hneď utekať do lekárne, vyskúšajte tieto prírodné prostriedky.

Pite veľa tekutín

Bez ohľadu na to, či máte, alebo nemáte zvýšenú teplotu, dôsledne dodržiavajte pitný režim. Dostatočné množstvo tekutín pomáha z tela vyplavovať nežiaduce látky. Je prospešné aj pri produktívnom kašli, pretože zrieďuje hlieny a napomáha ich vykašliavaniu.

Doprajte si vitamín C

Hneď, ako nadobudnete pocit, že na vás lezie nejaké vírusové ochorenie, zaraďte do jedálneho lístka čo najviac potravín bohatých na vitamín C. Céčko je kľúčovým hráčom, ktorý posilňuje činnosť imunitného systému. Dokonca je všeobecne známe, že skracuje dĺžku prechladnutia a zmierňuje jeho symptómy. Nachádza sa, napríklad v kyslej kapuste, kivi, červenej paprike, rakytníku a ďalších.

Zdroj: pixabay.com

Nebojte sa zvýšenej teploty

Pri zvýšenej teplote nesiahajte okamžite po antipyretikách. Zvýšená teplota je signál, že vaše telo bojuje “s nepriateľom” a dochádza k aktivácii bielych krviniek. U zdravých ľudí sa odporúča podať antipyretiká až pri teplote nad 38 až 38,5 stupňov Celzia.

Stavte na med s cibuľou

Pri nepríjemnej bolesti hrdla a kašli niet nad liek starých materí, teda cibuľový sirup. Pripravíte ho jednoducho. Nakrájajte cibuľu, zalejte ju medom a jednu či dve hodiny počkajte, kým začne uvoľňovať šťavu. Sirup môžete precediť a dopriať si v pravidelných intervaloch jednu či dve čajové lyžičky. Pozor, nezabúdajte na to, že každé ráno si ho treba pripraviť čerstvý, pretože cibuľa sa po 24 hodinách stáva toxickou.

Zdroj foto: pixabay.com

Nebojte sa esenciálnych olejov

Pri bolestiach dutín a nádche môžete, napríklad mätový alebo eukalyptový olej zmiešať so základovým olejom a naniesť na bolestivé miesto alebo pod nos. Esenciálne oleje sú výborné aj na inhaláciu.

Popíjajte zázvorový čaj

Pri bolesti hrdla a prechladnutí je na nezaplatenie zázvorový čaj. Zázvor obsahuje viac ako 400 prírodných zlúčenín, a preto má aj protizápalové vlastnosti. Na prípravu čaju použite 2-centimetrový kúsok zázvoru, nastrúhajte ho a zalejte horúcou vodou. Nechajte niekoľko minút lúhovať. Do vlažného pridajte med a citrón.

Zdroj: pixabay.com

Vyskúšajte bazu čiernu

Plody bazy čiernej sú bohaté na antokyány, prírodné zlúčeniny, ktoré posilňujú imunitný systém a dávajú sa do súvislosti aj s blokovaním vírusu chrípky. Plody bazy čiernej zoženiete v podobe sirupov či kvapiek. Vždy si však vopred prečítajte zloženie.

Mirka