• 04.01.2020

16 pravdivých citátov o peniazoch, ktoré sa oplatí prečítať

Niektorí nevedia, čo s nimi. Iní bojujú mesiac čo mesiac, aby prežili do ďalšej výplaty. Peniaze majú veľkú moc, ale zároveň nie sú všetko. Čo o peniazoch povedali známi ľudia?

„Za všetkým hľadaj peniaze.“ (Milton Friedman)

„Peniaze niekedy robia ďalšie peniaze, niekedy zasa dlhy. Záleží na ich majiteľoch.“ (Lech Przeczek)

„Ak vieš používať peniaze, slúžia ti, ak nevieš, vládnu nad tebou. Jedným peniaze slúžia a druhí slúžia peniazom.“ (Publilius Syrus)

„Ušetrite trochu peňazí každý mesiac a na konci roka budete prekvapení, ako málo ich máte.“ (Ernest Haskins)

„Kto pracuje pre peniaze, ubíja svoju dušu. Pracuj pre prácu samotnú a všetko ostatné dostaneš!“ (Napoleon)

„Vysoká životná úroveň spočíva v tom, že vydávame peniaze, ktoré ešte nemáme, za veci, ktoré nepotrebujeme, aby sme imponovali ľuďom, ktorých neznášame.“ (Orson Welles)

„Kto sa naháňa za peniazmi, nikdy ich nedohoní. Robte svoju prácu lepšie ako sused. Peniaze za vami pribehnú samé.“ (Tomáš Baťa)

„Peniaze človeka nezmenia. Ak je niekto od prírody egoista či lakomec, peniaze iba vytiahnu tieto vlastnosti na povrch.“ (Henry Ford)

„Až keď sa vyrúbe posledný strom, otrávi posledná rieka, uloví posledná ryba, až vtedy pochopíme, že peniaze sa nedajú jesť.“ (Indiáni kmeňa Cree)

„Kto má peniaze a nemá deti, nie je naozaj bohatý. Kto má deti a nemá peniaze, nie je naozaj chudobný.“ (čínske príslovie)

„Zážitky sa nerodia zo zarábania peňazí, ale z ich užívania.“ (Adrian Regeci)

„Zo skúseností viem, že ľudia, ktorí si dali cieľ len viac peňazí, to zriedka dokázali. Na druhej strane ľudia, ktorí vedia, prečo potrebujú peniaze a čo s nimi chcú urobiť, majú lepšie šancu dosiahnuť svoje ciele.“ (Richard DeVos)

„Šťastie sa nemeria podľa peňazí, ale podľa zdravia a spokojnosti.“ (Quintus Horatius Flaccus)

„Filozofia bohatých a chudobných je takáto. Bohatí investujú svoje peniaze a minú to, čo im zostane. Chudobní minú svoje peniaze a investujú to, čo im zostane.“ (Robert Kiyosaki)

„Je dobré mať peniaze a veci, ktoré si za peniaze kúpite. Dobré je však občas skontrolovať, či ste nestratili veci, ktoré sa za peniaze kúpiť nedajú.“ (G. H. Lorimer)

„Za peniaze nemožno kúpiť šťastie, ale aspoň vám zabezpečia radu spomienok.“ (Ronald Regan)

Mirka