Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

V čom sa skrýva tajomstvo úspešných ľudí?

Človek je prirodzene nastavený na to, že chce dosiahnuť čo najväčší úspech. Chce byť úspešný nielen v pracovnom živote, v partnerských vzťahoch, ale taktiež aj byť uznávaný medzi ľuďmi. Chceme byť jedineční vo všetkom, a to nás stále poháňa dopredu. Vidina úspechu je pre mnohých ľudí základom šťastia. Čím sa teda vyznačujú naozaj úspešní ľudia?

    1. Skutočne úspešní ľudia veľa čítajú a vzdelávajú sa. A to neustále. Môžu mať aj tri tituly pred menom, alebo za menom, aj tak sa stále vzdelávajú, čítajú knihy, pozerajú spravodajstvo. Chcú byť stále "v obraze" a byť informovaní. Nestačí im, čo dosiahli, chcú sa stále vzdelávať vo viacerých smeroch.

    2. Ich práca nie je pre nich iba obyčajnou prácou, ale poslaním, ktoré robia veľmi radi. Nechodia do práce znudení, a neberú ju ako tragédiu, ale vykonávajú ju s optimizmom a nadšením. Chcú sa v nej  neustále zdokonaľovať, je pre nich mimoriadne dôležitá, no nekladú ju na prvé miesto.

    3. Jeden neúspech ich nikdy nepoloží na lopatky. Bojujú a nevzdávajú sa. Nepoznajú slovo prehra. Budú skúšať v živote všetky cesty, až pokiaľ nezvíťazia. A raz sa tak naozaj stane. Nikdy nevešajú hlavu.

    4. Zdolávajú prekážky a problémy s úsmevom na tvári, netvária sa skľúčene. Nikdy sa nerozhorčujú  nad vecami, ktoré aj tak nezmenia, jednoducho vedia, že je to vopred prehratý boj. Snažia sa, aby vždy riešili iba veci, ktoré sa dajú vyriešiť. Nezaoberajú sa vecami, ktoré nedokážu ovplyvniť.

    5.  Nie sú príliš hrdí a povýšeneckí. Vždy sa snažia priznať si chybu. Ospravedlnia sa. Nerobí im problém vystreliť si zo seba a keď sú v núdzi, tak požiadajú o pomoc.

    6. Obklopujú sa prevažne pozitívnymi ľuďmi. Zďaleka sa vyhýbajú večne uhundraným a toxickým ľuďom, ktorí im dokážu zničiť náladu. Obklopujú sa ľuďmi, ktorí im prinesú do života niečo pozitívne, smiech a dobrú náladu.

    7. Myslia pozitívne, aj keď sú po uši v problémoch. Negatívne myslenie je pre nich neznámy pojem. Nepestujú depresie, vyhýbajú sa im.

    8. Nedovolia stresu, aby nad nimi zvíťazil. Snažia sa byť rezistentní voči tlaku a náporu.

    9. Prijímajú konštruktívnu kritiku. Kritizujú druhých, ak je to oprávnené, avšak neponižujú ich. K ľuďom sa správajú milo a asertívne. Zbytočne nezvyšujú hlas. Problémy riešia asertivitou, nie agresivitou.

    10. Sú prísni nielen na druhých, ale v prvom rade na seba.

    11. Neodkladajú veci „ na potom“, ani na „ zajtra“. Veria, že oni si riadia sami svoj život a spoliehajú sa len na seba.

    12. Neobhliadajú sa za minulosťou, ale žijú prítomnosťou a plánujú starostlivo svoju budúcnosť.

    13. Neboja sa zmien! Stále radi objavujú nové a nové veci, príležitosti....

Buďte aj vy úspešní a zahoďte za hlavu predsudky. Život je len jeden. Vydajte sa cestou úspechu.

Natalie
 
Autor fotografie:www.pixabay.com