Jeseň má svoje čaro. Na čo sa tešiť?

Našli sme 8 maličkostí, pre ktoré sa oplatí tešiť na jeseň. Objavte ich spolu s nami.

Mnohí z nás pocítia spolu s príchodom septembra akúsi nostalgiu za letom. Tá sa s pribúdajúcimi dňami prehlbuje, pretože dni sa skracujú, vonku je chladnejšie i daždivo. Avšak každé ročné obdobie má svoje čaro, jeseň nevynímajúc. Alebo, inak povedané, ako sa vnútorne nastavíme, tak budeme jeseň vnímať a prežívať. Skúsme si ju tento rok užiť a nájsť na nej to pekné. Ponúkame vám niekoľko tipov, prečo sa tešiť na jeseň.

1. Nalaďte sa na dlhé jesenné prechádzky

Jesenné prechádzky majú jedinečné čaro. Pokiaľ budete vnímať krásu okolo pri chôdzi po vlastných, odpútate sa od starostí bežného života, zlepšíte si náladu, posilníte imunitu a ak sa budete prechádzkam venovať pravidelne a dostatočne dlho, aj nejaké to kilo zhodíte.

2. Začnite viac času venovať čítaniu

Predstavte si tichý jesenný večer, ako sa pohrúžite do obsahu obľúbeného románu v spoločnosti dobrého vína. Nastal čas, aby ste si vybrali z rodinnej knižnice svoju srdcovku, alebo navštívili kníhkupectvo či knižnicu a našli si knižku, ktorá vás svojím obsahom dostane.

3. Vráťte sa k rituálom pitia čaju

Sú chutné, doplnia do tela tekutiny a majú množstvo pozitívnych účinkov na zdravie. Vybrať si ich môžete podľa vlastných preferencií. Nezabúdajte, že pitie čaju by malo byť rituálom, vychutnávajte si ho!

4. Urobte si radosť nákupmi a výpredajmi

Poškuľovali ste celé leto po kúsku, ktorý ste si nemohli dovoliť? V jeseni nastal správny čas na to, aby sa stal súčasťou vášho šatníka, pretože letné výpredaje sú s príchodom jesenných dní v plnom prúde.

5. Zamilujte sa do tekvicových jedál

V jeseni dozrievajú rôzne druhy tekvice. Jednou z populárnych je hokaido tekvica, ktorá je nabitá výživnými látkami a božsky chutí. Oceníte ju ako základ polievky, výborná je pečená alebo dusená. Popustite uzdu fantázii a pripravte sebe i svojej rodine chutné tekvicové jedlá.

6. Dožičte si viac spánku

V lete nemáme potrebu spať toľko, ako počas chladnejších mesiacov roka. Letné slnko „vyhodí“ z postele aj tých najväčších spachtošov. Avšak počas jesene prichádza čas na to, aby sme si dopriali 8 hodín kvalitného spánku. Samozrejme, spánok nám spríjemnia aj chladnejšie noci, pretože dusno počas letných nocí nebolo ničím príjemným.

7. Nalaďte si správny televízny kanál

Pokiaľ si neviete predstaviť život bez sledovania televízie, leto bolo pre vás zrejme skúškou, nakoľko väčšina televíznych staníc vysiela reprízy. Avšak s príchodom jesene sa situácia mení. Môžete sa vrátiť k sledovaniu pokračovania svojho obľúbeného seriálu alebo si občas pozrieť kvalitný večerný film.

8. Spestrite si jedálniček pečenými gaštanmi

Stačí ich umyť, nakrojiť do kríža a dať na plech. Krásna vôňa vás upozorní na to, že sú hotové. A tá chuť je neopísateľná.

Mirka

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/nature-chestnut-autumn-1823918/