Ako byť produktívny už od rána?

Aj vám sa stáva, že ráno po príchode do práce máte minimum energie a trvá vám, kým sa dostanete do pracovného tempa? Nedostatok energie sa ihneď prejaví na poklese výkonu a trvá veľmi dlho, kým začnete byť produktívny. Ako byť ale produktívny už od rána?

Doprajte si zdravé raňajky

Väčšina ľudí ráno neraňajkuje a jedáva až po príchode do práce, poprípade úplne vynecháva raňajky. Nosievajte si do práce zdravé raňajky, poprípade môže váš zamestnávateľ využiť možnosť dovozu zdravých raňajok do práce. Raňajkové mini boxy podľa vašich požiadaviek vám vedia doručiť priamo na pracovisko, čiže vôbec si nemusíte nosiť raňajky a váš zamestnávateľ vám ich zabezpečí.

Pre podnikateľov je takáto možnosť dovozu raňajok výhodná. Spoločné raňajky zamestnanci majú radi. Navyše čerstvé ovocie zamestnancom dodá dostatok energie a doplní aj vitamíny, čo sa odzrkadlí aj na ich produktivite.

Vyhnite sa sociálnym sieťam

Ak chcete byť produktívny už od rána, nezapínajte sociálne siete hneď po prebudení. Správy zo sociálnych sietí vás môžu rozhodiť, myšlienkami budete úplne inde, čo sa potom odrazí aj na vašej produktivite.

Vitamínové balíčky pre zamestnancov sú dobrou možnosťou, ako prispieť k zvýšeniu produktivity, ale netreba zabúdať, že ráno po prebudení treba relaxovať, nie sa venovať sociálnym sieťam.

Zároveň neodporúčame ani riešiť pracovné emaily, keď ste doma. Keď ste doma, venujte sa relaxu. Keď budete v práci, venujte sa pracovným záležitostiam. Ak by ste aj doma pri príprave raňajok/desiaty a robení kávy venovali čas sociálnym sieťam, odpisovaniu na správy zo sociálnych sietí a zároveň aj riešili súkromné, či pracovné emaily, po príchode do práce by sa vám to vypomstilo a mali by ste minimum energie.
 
Autor fotografie:Autor: DimaBerlin / Shutterstock.com