Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

8 pozitív introvertov

Dnešná doba praje extrovertom, avšak introverti nie sú v žiadnom prípade horší. Aké prednosti majú introverti?

Najprv myslia, potom hovoria

Slová majú obrovskú moc. Dokážu povzbudiť, ale aj ublížiť ako ostrý meč. Introverti to vedia, a preto skôr, ako niečo povedia, premýšľajú. Nemajú radi prázdne reči, klebety či ohováranie. Konverzácia s nimi vytvára atmosféru dôvery. Aj to je dôvod, prečo majú dobré vzťahy s ľuďmi.

Sú výbornými poslucháčmi

Introverti sú vnímaví. Všímajú si veci, ktoré si, napríklad extroverti nikdy nevšimnú. Zároveň sú skvelými poslucháčmi, dokážu druhého pochopiť a aj mu poradiť, pokiaľ o to stojí.

Disponujú slušnou dávkou nezávislosti

Introvertne založení ľudia preferujú kvalitu nad kvantitou. Minimálne v oblasti vzťahov. Zvyčajne majú úzky okruh priateľov. Sú zvyknutí spoliehať sa predovšetkým sami na seba, čo im prináša značnú dávku nezávislosti od ostatných.

Majú skutočné priateľstvá

Ako je spomenuté vyššie, introverti v oblasti vzťahov dbajú na kvalitu. Svoju energiu dávajú do budovania priateľstiev, ktoré za to stoja. Radšej majú jedného skutočného priateľa, ako desiatky falošných a tým pádom zbytočne neplytvajú energiou na vzťahy, ktoré za to nestoja.

Sústreďujú sa na detaily

Introverti majú rozsiahle vedomosti z rôznych oblastí. Ak ich niečo skutočne zaujíma, idú do hĺbky, a preto bývajú úspešní v škole a aj v pracovnej oblasti. Napríklad jedna zo štúdií sa sústredila na testovanie znalostí 141 vysokoškolákov z 20 predmetov. Záver bol jednoznačný – introverti vedeli z každého predmetu viac ako extroverti.

Vedia riešiť problémy

Introverti veľa a radi premýšľajú. To je prospešné aj pri riešení problémov. Napokon mnohí vedci či vynálezcovia boli introverti. Nevzdali sa, keď riešili problém a nakoniec našli riešenie. Vďaka nim má svet mnohé vynálezy.

Sú kreatívni

Introverti milujú samotu. Radi sa ponoria do ticha. Neboja sa byť sami, práve samota im dodáva energiu a poskytuje priestor na to, čo milujú. Kreativita je silnou stránkou introvertov. Venujú sa hudbe či výtvarnému umeniu, ale využívajú ju aj pri riešení problémov.

Dbajú o svoje zdravie

Skôr, ako introvert niečo povie alebo urobí, premýšľa. To mu dáva vynikajúce predpoklady aj v oblasti zdravia. Introverti menej často trpia prejedaním, spôsobujú menej nehôd a sú menej náchylní na impulzívne správanie.

Mirka

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/photos/man-bench-grass-reading-alone-1853961/