5 jednoduchých tipov pre šťastnejší život

Máme pre vás tipy pre šťastnejší život, ktorými sa môžete začať riadiť okamžite. Ak to nevzdáte, pozitívne výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Idete do toho spolu s nami?

Zapracujte na sebaláske

Základom všetkého je sebaláska – ak nemáte dostatočne radi samých seba, nemôžete milovať ani ostatných a zároveň neviete lásku od nich naplno prijímať. Bohužiaľ, u mnohých z nás nie je sebaláska na primeranej úrovni a to sa odzrkadľuje vo všetkých aspektoch nášho života.

Napraviť to môžeme už malými zmenami, ktoré budeme robiť každodenne. Ako na to? Nájdite na každom dni niečo, čo ste urobili dobre, aj keď by to malo byť len uvarenie čaju alebo vyčistenie obkladačiek v kúpeľni, a pochváľte sa za to. Kúpte si niečo, čo vám urobí radosť, pretože si to zaslúžite.

Starajte sa o svoje telo

Človek, ktorý sa má skutočne rád, si nedáva dennodenne na tanier nezdravé jedlo. Naopak, snaží sa dbať o zdravý životný štýl.

Nemusíte zo dňa na deň zmeniť štýl svojho života, ale urobte každodenne aspoň malú pozitívnu zmenu – k obedu si dajte veľkú porciu zeleninového šalátu, použite schody namiesto výťahu, zájdite ku kaderníčke a nechajte si urobiť účes, po ktorom dlhšie túžite…

Buďte vďační

Rituál vďačnosti má obrovskú moc – ste to, na čo myslíte, alebo do života si priťahujete viac toho, na čo sústredíte svoju pozornosť.

Začínajte preto svoj deň slovami vďaky na perách a vnútorne ju precíťte. Ďakujte počas dňa za tie obyčajné, ale zároveň vzácne chvíle, ľudí, veci... Večer si zapíšte všetko, za čo pociťujete vďaku.

Majte ciele

Ciele dávajú nášmu životu zmysel a cesta za ich splnením je plná dobrodružstiev.

V akejkoľvek životnej etape sa nachádzate, vždy majte stanovený cieľ, aj keď by sa malo jednať iba o maličkosť, a robte všetko preto, aby ste ho dosiahli. Ideálne je, ak na jeho splnení budete pracovať aspoň 30 minút denne, v horšom prípade polhodinku niekoľkokrát do týždňa.

Aký cieľ si stanoviť? Je to len na vás. Môžete sa pustiť do zmeny svojho tela, prihlásiť sa na bežecké podujatie vo vašom meste alebo si naplánovať zaujímavý výlet.

Obmedzte sledovanie televízie

Sledujete dennodenne hodinu až dve televízne spravodajstvo, ktoré je zahltené negatívnymi informáciami?
Obmedzte čas strávený pred televízorom a radšej si prečítajte knihu. Garantujeme vám, že už po niekoľkých dňoch bez sledovania televízie, internetového spravodajstva či sociálnych sietí sa vám bude žiť ľahšie.

Mirka 
Autor fotografie:https://unsplash.com/photos/RNiBLy7aHck