Pripravte sa na letnú sezónu s novým záhradným nábytkom

 Tiež sa nemôžete dočkať dlhých letných dní, ktoré môžete stráviť v príjemnom prostredí vlastnej záhrady, balkóna alebo terasy? Vonkajšiu pohodu si len málokto vie predstaviť bez záhradného nábytku, ktorý nám poskytne nielen priestor na relax, ale je tiež miestom pre stretnutia s rodinou či priateľmi. Pri výbere záhradného nábytku je jedným z hlavných aspektov materiál, z ktorého je vyrobený. Drevo, kov či umelý ratan? Každý má svoje benefity, ale  aj drobné negatíva, ktoré by ste pri výbere mali zohľadniť.

  • Umelý ratan

Umelý ratan je najvhodnejším variantom pre všetkých, ktorí hľadajú moderné pohodlné posedenie, o ktoré nie je potrebné sa dlho starať a ktoré vydrží v rovnakom stave niekoľko sezón. V prípade potreby stačí exteriérový nábytok utrieť navlhčenou handričkou a preprať podsedáky, ktoré bývajú veľmi odolné, a navyše sa pri nepriaznivom počasí dajú jednoducho zložiť. Výhodou nábytku z umelého ratanu je, že ho nemusíte nikam odkladať podľa sezóny. Tento odolný materiál vydrží jesenné búrlivé počasie, zimnú snehovú nádielku aj ostré slnečné lúče. Umelý ratan navyše ponúka veľké množstvo variantov - v predajniach ASKO - NÁBYTOK nájdete kompletný sortiment od stoličiek, ležadiel a kresiel cez väčšie lavice a pohovky až po celú sedaciu súpravu, na ktorej sa pohodlne usadí celá rodina.

  • Kovový nábytok

Kovový záhradný nábytok vyniká predovšetkým veľkou odolnosťou proti nepriaznivému počasiu a nárazom. Vďaka tomu vydrží v domácnosti slúžiť dlhé roky. Jeho nespornou výhodou je stabilita, ktorú oceníte predovšetkým pri silnom vetre. Vďaka týmto aspektom môže byť nábytok vo vonkajších podmienkach od jari do jesene. U hliníkového aj oceľového nábytku sa navyše nemusíte obávať korózie. Oceľový nábytok je ošetrený lakom, ktorý zabraňuje hrdzi dostať sa do kovu, a hliník ako taký korózii nepodlieha. Iste oceníte aj jednoduchú stohovateľnosť kovového nábytku. Negatívne vlastností by pre niekoho mohli byť tepelné vlastnosti kovu. Na sedenie býva mnohokrát chladný, pri dlhom pobyte na slnku naopak veľmi horúci. Tomu sa však dá ľahko zabrániť rôznymi vankúšmi či podsedákmi, ktoré vám zaistia komfortné sedenie a vy si tak môžete naplno užívať krásne počasie a chvíle oddychu.

Pripravte sa na letnú sezónu s novým záhradným nábytkom

  • Drevený nábytok

Ďalším typom nábytku je drevený, ktorý vyzerá skvele, a navyše je veľmi odolný. O drevený nábytok je potrebné sa starať viac než o ten z umelého ratanu. Počas zimy by mal byť nábytok umiestnený v suchom prostredí, najlepšie zakrytý. Vyberajte vždy nábytok z ošetreného dreva, aby ste zamedzili jeho zničeniu. Všeobecne platí zásada, že nábytok z tropického dreva vydrží náročnejšie podmienky, a je teda vhodnou voľbou na nekrytú záhradu.

Pripravte sa na letnú sezónu s novým záhradným nábytkom

Či už vašim potrebám vyhovuje akýkoľvek typ záhradného nábytku, v predajniach ASKO - NÁBYTOK si vyberiete ten pravý. S nákupom vám rád pomôže vyškolený personál, ktorý zabezpečí, že budete so zvoleným kúskom spokojní.

Zdroj: www.asko.sk.