Aj takto môže vyzerať vaše veľkonočné prestieranie

Aj takto môže vyzerať vaše veľkonočné prestieranie

Jednou z vecí, na ktorú sa popri vyzdobovaní oplatí zamerať, je aj príprava veľkonočného prestierania. Sviatky plné veselých farieb či symbolov si môžete preniesť aj do jedálne. Toto miesto si však veľa nevyžaduje, priestor je potrebný najmä na chutnú hostinu. Niekedy tak stačí aj pár jednoduchých doplnkov na to, aby sa váš stôl stal centrom pozornosti. Inšpirujte sa v KiK. 

 

V jednoduchosti je krása

Dominanta vašej jedálne je miestom, kde pohostíte rodinu či šibačov. Ako teda stôl oživiť, aby ostal priestor na sviatočné jedlo? V takomto prípade, môže ako vkusný doplnok poslúžiť aj súprava riadu s jarným motívom.

Vzorované súpravy tanierov a šálok skvele vyniknú aj na klasickom bielom obruse. Stôl môžete potom spestriť farebnými jarnými kvetinami v jednoduchej váze, kraslicami alebo praktickou dekoráciou, ktorá je zároveň držiak na vajíčka.

Dekoračný tanier či misu využijete na slané korbáčiky či sladké koláče. Dnes sú však populárne aj rôzne aranžmány so sušenými bylinkami, kvetmi či ozdobami, ktoré môžete do nich rozmiestniť podľa vlastnej fantázie.

 

Zdroj foto: kik