DENNÍK RELAX - Mesiac zdravého spánku – naučte sa lepšie spať

Mesiac zdravého spánku – naučte sa lepšie spať

Zdravý spánok je pre ľudský organizmus rovnako dôležitý ako, napríklad, voda alebo potrava. Počas spania sa naše telo uvoľní a naberá sily. Dlhodobý nekvalitný spánok tak môže rapídne znížiť kvalitu života. Únava a z nej vyplývajúci stres totiž neprospieva ani telu, ani psychickej pohode. Na kvalitu spánku má pritom vplyv hneď niekoľko faktorov.

"Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré môžu pozitívne, ale aj negatívne ovplyvniť spánok, je voľba postele a matraca. Základom je vyberať dôkladne a nákup nepodceniť,“ uvádza Andrea Štěpánová, marketingová špecialistka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK. Tá v marci prichádza s akciou Mesiac zdravého spánku zameranou na to najlepšie zariadenie pre váš odpočinok. Ak teda chcete aj vy nabrať silu, poradíme vám, ako sa zdravo a kvalitne vyspať.

Príprava na spánok by mala prebiehať približne dve hodiny pred samotným odchodom do postele, kedy je najvyšší čas dať si posledné, ideálne ľahké jedlo. Trávenie jedla totiž zbytočne zaťažuje organizmus, ktorý by mal v noci odpočívať. Pred spánkom je tiež vhodné vyraziť si na krátku prechádzku či dopriať si krátke cvičenie, napríklad v podobe jogy. V spálni by mala byť teplota maximálne 20 °C a tiež tma, pretože tá udržuje prirodzené denné rytmy a pomáha k lepšiemu spánku. Tma dáva telu signál, ktorý začne zvyšovať hladinu melatonínu, potrebného pre hlboký spánok. Pomôže aj pravidelný stereotyp. Ak budete každý deň vstávať a chodiť do postele v rovnakom čase, bude sa vám nielen dobre spať, ale aj omnoho lepšie vstávať.

Výber kvalitného matraca je jednou z najdôležitejších zásad pre zdravý spánok. Dbať by ste mali najmä na tvrdosť matraca, pričom platí všeobecná zásada – čím väčšia váha, tým tvrdší matrac. „Okrem toho by mal byť matrac aj priedušný a mal by mať dobré termoregulačné vlastnosti, aby ste sa počas spania zbytočne nepotili,“ dopĺňa Andrea Štěpánová z ASKO – NÁBYTOK. Matrace sú plnené rôznymi materiálmi, ktoré sú určené pre rozličné potreby zákazníkov. Preto je dobré výberu venovať dostatok času, aby vám ich vlastnosti čo najviac vyhovovali. Zabúdať by ste nemali ani na rošt, ktorý hrá veľkú rolu pre vaše pohodlie a zdravú chrbticu. „Ak si nie ste istí správnym výberom, určite odporúčame osloviť odborníkov na predajniach, ktorí vám vždy radi poradia a odporučia najlepšiu voľbu podľa vašich potrieb,“ radí ďalej Štěpánová.

V sortimente spoločnosti ASKO – NÁBYTOK nájdete pestrý výber zariadenia pre ten najlepší spánok. V ponuke sú kvalitné pružinové a sendvičové matrace, lamelové a latkové rošty, postele aj kompletné spálňové zostavy. Marcová akcia Mesiac zdravého spánku, naviac prináša špeciálnu akciovú ponuku.
Set dvoch matracov Medixo Primo je ideálnou voľbou pre manželskú posteľ. Matrace obsahujú jadro z odolnej peny Flexifoam, ktorá poskytuje dobrú ortopedickú oporu. Poťah má rozlíšenú letnú a zimnú stranu. Počas celého marca ho môžete kúpiť za skvelú cenu 119 €.

Univerzálny rošt 90x200 cm je určený pre široký okruh zákazníkov. Je vybavený 28 lamelami a piatimi vystuženými zónami pre vhodnú oporu chrbta. Tvrdosť roštu je nastaviteľná. Maximálna odporúčaná hmotnosť je 120 kg. Teraz ho kúpite za skvelú cenu už od 39 €.

Posteľ z luxusnej kolekcie Dakota spája moderný dizajn s prirodzenými akcentmi drevodekoru, ktoré nábytku dodajú  dokonale jedinečný a prírodný vzhľad. Vzor bahenného dubu napodobňuje kresbou letokruhov prírodný vzhľad masívneho dreva. Posteľ Redondo 180x200 cm bude od 7. do 21. 3. dostupná s dvomi nočnými stolíkmi za akciovú cenu 399 €.


Luxusné BOXSPRINGY

Postele kontinentálneho typu, tzv. BOXSPRINGy, sú nielen veľmi pohodlné, ale zároveň vám pomôžu zaistiť kvalitný spánok. Ich špeciálna konštrukcia je tvorená pružným boxom uloženým v ráme postele, matracmi a vrchnou podložkou, čiže Topperom, ktorý matrac chráni a predlžuje tak jeho životnosť. Pružinový box pod matracom slúži ako ortopedický podklad a poskytuje vhodnú oporu pre vašu chrbticu. Rám postele si môžete vybrať z radu rôznych prevedení – kovový, drevený alebo čalúnený rôznymi poťahmi. ASKO – NÁBYTOK tiež ponúka rôzne prevedenia úložného systému, aby maximálne vyhovoval vašim požiadavkám a hodil sa do vašej vysnenej spálne.

Zažite ten pravý luxus kvalitného pohodlného spánku a vyskúšajte posteľ boxspring Fresco 180x200 cm, ktorá je vybavená dvojitou vrstvou matracov pre mäkučké a komfortné spanie. Určite oceníte aj praktické úložné priestory, ktoré sú prístupné z bočných strán a nadčasový dizajn, ktorý sa hodí do akéhokoľvek priestoru. Posteľ Fresco si teraz zaobstaráte už za 899 €.Moderná vysoká posteľ boxspingového typu Toledo 180x200 cm s atraktívnym geometrickým vzorom zadného čela je vybavená dvojitým matracom a Topperom pre komfortný spánok, a zároveň pohodlné vstávanie z lôžka. Čalúnenie postele v arktickej modrej farbe vykúzlia z každého priestoru príjemné miesto, a stane sa tak dominantou vašej spálne. Od 7. marca ju kúpite za skvelú cenu 599 €.

Údaje o trvaní akcie a ceny si je potrebné overiť v predajniach alebo na webe ASKO – NÁBYTOK www.asko-nabytok.sk