Betónová žumpa – riešenie pre tých, ktorí nemajú kanalizáciu

Kanalizácia aj napriek tomu, že by mala byť vo všetkých regiónoch samozrejmosťou, v mnohých chýba. Zber odpadových vôd je však potrebný v každom dome a práve preto sú rodiny žijúce v domoch nepripojených na kanalizačný systém odkázané na zabezpečenie zberu a vývozu odpadových vôd.

Ak nemáte kanalizačnú prípojku, čiže nie ste napojený na kanalizáciu, riešením je pre vás kúpa betónovej žumpy.

Kvalita betónovej žumpy

Keďže nikto z nás nechce, aby odpadové vody prenikli zo žumpy do pôdy a znehodnotili nielen ju, ale aj podzemné vody, je potrebné zabezpečiť žumpy z kvalitného, pevného materiálu, pri ktorom žiadna takáto nehoda nehrozí. Práve z tohto dôvodu sa odporúčajú najviac betónové žumpy. Ak si chcete kúpiť žumpy v Michalovciach, či v inom slovenskom meste, uprednostňujte betónové.
Dlho vydržia, sú pevné a navyše sú vyrobené z vystuženého betónu. Kvalitu takejto žumpy potvrdzuje ešte aj penetračný náter.

Čo všetko je súčasťou?

Pri betónových žumpách je súčasťou bezpečnostný poklop, neprejazdová doska a nadstavec. Máte možnosť dokúpiť si aj merač hladiny kvapaliny, prejazdovú dosku, či liatinové veko. Prejazdové dosky odporúčame dokupovať iba v prípade, ak bude žumpa vystavená väčšiemu tlaku.

Dovoz priamo domov

Aj v prípade betónových žúmp si máte možnosť vybrať najlacnejšie žumpy. Praktickým pre vás bude dovoz a umiestnenie žumpy priamo do vopred vykopanej jamy potrebného rozmeru (v závislosti od veľkosti žumpy). Ak firma disponuje vozidlom, ktoré má aj hydraulické rameno a dovezie vám žumpu priamo domov, nemusíte riešiť, ako si žumpu doveziete a dáte na miesto, kde ju plánujete mať. Predsa len sa jedná o ťažký náklad a pri manipulácií s ním treba vhodnú techniku a samozrejme aj skúsenosti.

Betónové žumpy môžete kúpiť v rôznych objemoch. Pre dosiahnutie väčšieho objemu sa dá zabezpečiť prepojenie viacerých betónových žúmp.
 


Autor fotografie:Autor: Yuri Snegur / Shutterstock.com