Prvotriedny luxus už môžete dopriať aj svojmu štvornohému priateľovi

Počas sviatkov a zimných prázdnin mnohých z nás čaká cestovanie s domácim miláčikom. Pravdepodobne ste sa už aj vy stretli s problémom, že nie všade majú psy povolený vstup. V niektorých hoteloch vám rovno povedia, že sa s ním ubytovať nedá. V iných mu pripravia aj jedlo, misku a špeciálny vankúš.

Nielen v zahraničných hoteloch, ale už aj v tých slovenských, sa psík dočká luxusného pobytu. Cestovanie so  štvornohými priateľmi sa stalo súčasťou nášho života. Na to, či ide o novinku alebo už zaužívaný štandard, sme sa opýtali v bratislavskom hoteli na brehu Dunaja. Jeho riaditeľ nám potvrdil, že sa už stretli so situáciou, kedy si hostia, ale aj svetové celebrity, chceli doniesť svojich domácich miláčikov. „Preto sme aj my zaviedli takúto službu a umožňujeme im to,“ potvrdil Branislav Kačkovič, riaditeľ hotela Sheraton Bratislava.

Do hotelovej kaviarne so svojimi psami občas zavíta aj slovenská herečka a speváčka Helena Krajčiová, ktorá neďaleko vystupuje v Novom SND. „Veru, počas môjho fotenia sa cítili ako doma, mali dokonca aj vlastné vankúše a psie pochúťky,“ hovorí s úsmevom Helena. „Stalo sa mi už, že som s Damsel a Fidom nemohla vojsť do niektorých hotelov alebo sa v nich ubytovať. Preto uprednostňujem miesta, kde sú vítaní,“ dodáva. Prezradila nám, že rada podporila osvetu, aby hotely takéto služby poskytovali.

Prvotriedny luxus už môžete dopriať aj svojmu štvornohému priateľovi
 

  • Ako funguje ubytovanie so psom?


„Pri príchode do hotela náš recepčný hosťa oboznámi s pravidlami ubytovania s domácim miláčikom,“ hovorí Branislav Kačkovič a dodáva, že „na izbe bude potom pre psa pripravený špeciálny matrac, dve misky na jedlo a vodu a pochúťka.“ Vraj pre maximálne pohodlie nesmie chýbať ani špeciálny balíček, ktorý obsahuje rukavice a igelitové vrecúška.


  • Kde sa pes môže v hoteli pohybovať?


Keď sme sa pýtali, či v takomto prípade majú psy prístup všade, kde ich majitelia, v hoteli nám vysvetlili, že sa môžu v sprievode svojej pani alebo pána pohybovať vo verejných priestoroch, na promenáde a vo svojej izbe. Ale tam, kde sa podáva jedlo, teda v reštaurácii, sa zdržiavať nemôžu, ako aj napríklad pri bazéne.

Prvotriedny luxus už môžete dopriať aj svojmu štvornohému priateľovi