• 23.11.2016

Prečo si zaobstarať zvieracieho miláčika, keď ste single?

Ste single? Vedzte, že to nie je žiadna tragédia. Vždy je lepšie byť nejaký čas sám, ako žiť vo vzťahu, ktorý nefunguje. Nuž a ak vám občas chýba milý spoločník, pouvažujte o psíkovi. Prečo?

1. Vždy vás bude doma niekto čakať

Stačí, keď započuje štrngot kľúčov a ozve sa hlasným brechaním. Keď vás zočí, zavrtí chvostom a s radosťou sa na vás vrhne. V tej chvíli zabudnete na všetky starosti z práce. Najlepšie je, že tento scenár sa bude opakovať každý deň a nikdy vás neomrzí.

2. Vďaka nemu budete mať dostatok pohybu

Psík žijúci v byte má svoje potreby, medzi ktoré patrí pravidelné venčenie. Tak budete musieť pravidelne vyjsť von a poprechádzať sa s ním bez ohľadu na to, či prší, alebo sneží,  alebo je tridsaťpäť stupňov. Týmto spôsobom si môžete udržať štíhlu líniu, podporiť si obranyschopnosť a predísť vzniku viacerých ochorení, ako napríklad vysokému krvnému tlaku, hladine cholesterolu v krvi či inzulínovej rezistencii.

3. Spoznáte nových ľudí

Niekedy sa ani nemusíte snažiť nadviazať kontakt s iným majiteľom psíka, jednoducho to urobí za vás váš milý zvierací kamarát. Takýmto spôsobom sa môžete zoznámiť s ľuďmi, ktorí milujú zvieratá tak, ako vy.

4. Pocítite nezištnú lásku

Ak niekto dokáže nezištne milovať, je to váš psík. Nikdy nebude od vás čakať žiadnu odplatu. Jednoducho vás bude ľúbiť svojou zvieracou láskou tak, ako málokto.

5. Nedovolí vám smútiť

Mnohé zvieratká majú dar vcítiť sa do vnútorného rozpoloženia svojho majiteľa. Keď je smutný, stvárajú hlúposti, len aby ho rozosmiali. Alebo si mu tíško sadnú do náručia a snažia sa ho chápavým pohľadom utešiť. Toto pochopia iba majitelia psov. Aj podľa výskumov sú majitelia psov šťastnejší, cítia sa menej osamelo a sú viac sebavedomí ako tí, ktorí doma zvieratko nemajú.

6. Nemusíte mu variť

Hovorí sa, že láska ide cez žalúdok. Čo sa týka psíka, vystačí si s granulami, niekoľkými konzervami a čistou vodou, teda starosti s varením si robiť naozaj nemusíte.

Psík prináša úsmev, ale i zodpovednosť

Samozrejme, výhod vlastnenia psíka je oveľa viac. Skôr ako si ho však zadovážite, myslite na to, že je to obrovská radosť, ale i zodpovednosť. V každom prípade psík vám môže byť nielen počas single obdobia tým najlepším spoločníkom.

-w-