Zdravotné problémy, ktoré najčastejšie trápia práve mužov

Zdravotné problémy nie sú príjemne pre nikoho. Hovorí sa, že ale najmä muži zvládajú zdravotné problémy omnoho horšie. Častokrát práve muži nechcú prijať, že sa zdravotný problém týka aj ich a myslia si, že sa jedná o dočasný stav, ktorý časom zmizne.
Aké zdravotné problémy ale najčastejšie trápia práve mužov?

Erektilná dysfunkcia

Hovorí sa, že tento zdravotný problém trápi predovšetkým mužov po štyridsiatke, avšak posledné roky sa začína čoraz častejšie objavovať aj u oveľa mladších mužov. Jedná sa o problémy, kedy muž nemôže dosiahnuť a udržať erekciu, čo výrazne vplýva na jeho intímny život. Práve kvôli tomuto problémy vznikajú vo vzťahu hádky, nakoľko muž nedokáže ženu uspokojiť, čo jej po čase bude určite prekážať. O to väčšie problémy vo vzťahu spôsobí, ak muž tieto problémy bude zatajovať.

Ak chce muž podstúpiť liečbu erektilnej dysfunkcie, mal by si predovšetkým priznať, že tento problém sa týka aj jeho. Až vtedy môže podstúpiť liečbu a zbaviť sa týchto problémov raz a navždy. Na začiatok vám ale odporúčame zmeniť životný štýl. Príčinou týchto problémov vie byť aj nezdravý životný štýl, ktorý dnes vedie pomerne veľké množstvo mužov, ale aj žien.

Bolesť panvového dna

Nie, nejedná sa o problém žien, ale jedná sa výlučne o problém, ktorý trápi mužov, a to mužov rôznych vekových kategórií. Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o bolesť, ktorá sa objavuje práve v oblasti panvy. Charakterizuje ju aj bolestivé močenie, ktoré je však bez dôkazov infekcie, čo môže spôsobiť ešte väčšiu neistotu. Viacerí pacienti, u ktorých sa objavila bolesť panvového dna, sa dokonca sťažujú aj na nepríjemnú erektilnú dysfunkciu.
Príčinami tejto bolesti sú zápaly, či úrazy v tejto časti tela. Bolesť panvového dna by sa nemala podceňovať a mala by sa ihneď riešiť.

 


Autor fotografie:Zdroj obrázka:Autor:dokurose / Shutterstock.com