Tipy, ako tráviť voľný čas počas vianočných sviatkov

Vianoce sú za rohom a práve toto obdobie sa nám spája s oddychom v kruhu svojej rodiny. Vianoce nie sú len o jedení šalátu, či vyjedaní vianočných koláčov, ale aj o voľných chvíľach, kedy sa budeme môcť venovať len svojim milovaným a aktivitám, na ktoré sme počas roka nemali toľko času. Ako teda tráviť voľný čas počas vianočných sviatkov?

Vytvorte si novú macramé dekoráciu

Práve počas zimy trávime dosť času doma a preto sa snažíme zútulniť si domácnosť. Keďže teraz máme vianočnú výzdobu, po nových dekoráciách sa neobzeráme. Skúste si však počas voľných chvíľ vytvoriť dekoráciu, ktorá vám bude zútulňovať domov počas celého roka. Môžete si vytvoriť veniec zo sušených kvetov, alebo si môžete vytvoriť napríklad macramé. Macramé je nový dizajnový prvok moderných domácností a okrem nástenných dekorácií môžete mať aj koberec, kvetináč, závesnú poličku, podsedák, obliečky na vankúše, ale aj obľúbené lapače snov.
Odporúčame kupovať macramé špagát z recyklovanej bavlny.

Upleťte si nový kúsok oblečenia

Je zima a prirodzene v tomto období siahame práve po pletených kúskoch oblečenia. Kúpte si kvalitnú vlnu na pletenie, či háčkovanie a upleťte sebe a členom svojej rodiny nový teplý kúsok oblečenia. Môžete si upliesť nákrčník, sveter, či napríklad teplú vestu a čapicu. Kvalitná vlna na pletenie je príjemná na dotyk a dostatočne vás zahreje. Navyše pletenie s takouto vlnou vám pôjde od ruky. Ak si chcete upliesť sveter na hory, odporúčame vlnu z prírodných vlákien – alpaky, merina.

Prečítajte si dobré knihy

Počas vianočných sviatkov vám voľné chvíle môžu spríjemňovať aj knihy. Ak potrebujete motiváciu, kúpte si motivačné knihy. Knihy sú balzamom na dušu a k zime jednoducho patria. Veď každému z nás sa pri predstave čítania kníh vynorí moment, kedy sedíme v obľúbenom kresle, miestnosť prevoniava vonná sviečka, v jednej ruke držíme šálku teplého čaju s citrónom a medom a v druhej knihu.
Ak máte nejaké knihy rozčítané, práve obdobie Vianoc je príležitosť dočítať si ich.
 


Autor fotografie:Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com