Prečo sú ženy hysterky?

Mnohé ženy sú onálepkované nechvályhodnou prezývkou, „hysterka“. Túto nálepku si mnohé z nich iste nezaslúžia, ale určité percento ju nosí, žiaľ, oprávnene.

Ženy sú odpradávna krehké stvorenia a veľmi citlivo reagujú na všetky podnety. Niekedy reagujú však až neprimerane a nastáva „ prehnaná prudká reakcia“, ktorá môže vyústiť do hystérie. Rýchlejšie vzplanú ako muži. Začnú kričať, plakať, hnevať sa, kým muži väčšinou zostávajú chladní. Neprejavujú takýmto spôsobom búrlivé emócie. Slovo hystéria znamená maternica, tak aj toto je indikátorom, že táto porucha je skôr typická pre ženy. Ale toto nie je jediný fakt, prečo sú ženy hysterickejšie ako muži. Ženy majú zvýšenú dráždivosť nervového systému, precitlivelo reagujú na minimálne podnety, často trpia úzkosťami a psychickými poruchami. Ide o vrodenú dispozíciu, osobnostnú poruchu, ktorá sa nedá ľahko korigovať.

Prejavy hystérie:

Plač, nervozita, hnev, úzkosť, krik, obviňovanie, problémy s dýchaním, panické ataky a iné.
Hystériou trpí nielen ona, ale najmä jej okolie. Niektoré ženy si to možno ani neuvedomujú, ale je to fakt. Preto, ak sa to už nedá zvládnuť, treba vyhľadať nutne lekársku pomoc a podstúpiť správnu liečbu. 

Liečba:

Táto choroba predstavuje poruchu osobnosti. V prípade hystérie pomôže iba dôkladná psychoterapia pod vedením skúseného lekára. Väčšinou sa jedná o psychiatra, psychológa, alebo kouča. Pri psychoterapiách zväčša ide o natrénovanie sebakontroly, prípadne sa volí aj medikamentózna liečba a užívajú sa antidepresíva. Ďalej sa používajú na liečbu meditačné cvičenia a jóga. Hystéria nie je ženským rozmarom, je to vážny psychický problém, ktorý treba včas a poriadne preliečiť. Je potrebné začať konať skôr, kým to úplne nezruinuje celé jej okolie. Je to psychiatrická diagnóza ako každá iná.

Hysterku nie je až tak ľahko rozpoznať, pretože je vždy dokonalá, upravená, navoňaná. Sú to väčšinou na prvý dojem veľmi príjemné ženy, navyše úspešné v práci. Sú tiež aj inteligentné a citlivé, ale aj skvelé herečky, keď je treba. Lusknutím prsta sa menia na intelektuálky, dračice, distingvované dámy,  avšak, akonáhle sa im niečo znepáči, spustia neželaný hysterický záchvat. Treba byť pri týchto typoch žien veľmi opatrný a ak má žena vo vašom okolí prejavy hystérie, je dôležité riešiť tento problém s odborníkom, a to neodkladne.

Natalie

 
Autor fotografie:https://pixabay.com/sk/argument-konflikt-diskusia-spor-238529/