Nenechajte ju v sebe vyhasnúť!

 

Život sa skladá z množstva obyčajných dní, ktoré sa nám nezdajú ničím výnimočné. Rovnako je to aj v medziľudských a partnerských vzťahoch. Počiatočné vzplanutie sa časom zmení, vášeň začne pod vplyvom starostí a času strácať na intenzite. Čo robiť, aby sme nenechali vyhasnúť plamienok túžby v našom partnerovi či partnerke? Aké sú varovné signály začínajúcej ľahostajnosti zo strany partnera? Dávajte pozor na to, keď partner prestáva mať záujem o každodenné letmé dotyky, či pohľady. Zhasínajúci plameň túžby sa však pri správnom podkúrení dokáže rozhorieť. Ako na to?
 
1. Porozprávajte sa s partnerom o vašich skrytých želaniach. Vo všetkých oblastiach! Otvorenosť vám pomôže v naladení na rovnakú vlnovú dĺžku.
 
2. Nechajte si čas na chvíľky, ktoré venujete len svojmu partnerovi. Zabudnite na pracovné starosti. Určite si čas, ktorý venujete len sebe navzájom.
 
3. Popustite uzdu svojej fantázie a predstavivosti.
 
4. Nebojte sa povedať o tom, čo je pre vás dôležité, príjemné, objavné. Slová sú niekedy účinnejšie ako tápanie v neistote.
 
5. Dbajte o svoj zovňajšok. Zdvihne vám to sebavedomie a určite budete pôsobiť príťažlivejšie.
 
6. Racionálne stravovanie je dobrou cestou, ako sa dostať do formy. Blahodarné účinky s pôsobením afrodiziaka má cesnak, zeler, kari, zázvor a morské plody vo všeobecnosti.
 
7. Pravidelne absolvujte prechádzky na čerstvom vzduchu, najlepšie vo dvojici.
 
8. Robte spoločne aj obyčajné rutinné záležitosti ako varenie, či upratovanie. Určite vám to otvorí nové obzory v chápaní sveta toho druhého.
 
9. Vyberte sa na spoločný víkend vo dvojici, oprášte staré spomienky a pokúste sa navštíviť miesta, ktoré sú pre vás symbolom počiatočnej zaľúbenosti.
 
10. Dávajte pozor na „zabíjačov“ túžby, ktorými sú predovšetkým alkohol, lieky, depresie, všetky druhy závislosti, pri ktorých človek stráca kontrolu sám nad sebou.
 
Čo keby ste medzi svoje novoročné predsavzatia zahrnuli aj väčší záujem o svoju polovičku? Samozrejme aktivita by mala byť obojstranná, len tak bude výsledkom spokojnosť oboch partnerov.
 
KM

 
Autor fotografie:

Image courtesy of [image creator name] / FreeDigitalPhotos.net