Súťažte s nami! - dennikrelax.sk

Na čo sa vo vzťahu zamerať tesne po svadbe?

Máte pocit, že po svadbe sa všetko vo vašom vzťahu „obrátilo hore nohami“? Vy chcete jedno, on druhé a nakoniec pre to nespravíte vôbec nič. Veľa vecí si v partnerstve musíte ujasniť ešte pred uzatvorením manželstva – je veľa tém, ktoré nie sú nikomu príjemné, no do niektorých z nich bude nutné zapojiť aj najbližšiu rodinu. Ak ste si týmto už prešli, tak viete, na čom ďalej budovať vzťah hneď pár týždňov po svadbe?

Prechodné bývanie u rodičov nemá trvať večnosť

„Mama hotely“ sú tak špecifickým pojmom, no u nás už, žiaľ, zľudoveli. Mnohým mladým  párom finančná situácia nedovolí ani po rokoch osamostatniť sa. Zo začiatku, keď si ešte len jeden na druhého zvykáte, je to fajn, no po čase vám začne chýbať výnimočnosť súkromia a intimity. Vždy má posledné slovo hlava rodiny, rodičia alebo svokrovci – toho svojho syna či dcéru si budú zakaždým brať pod ochranné krídlo. Váš vzťah bude pod tlakom a napätie nič dobré neveští. Zvlášť, ak už spoločne máte aj deti!

Náš tip – ideálne je usilovať sa aspoň o dočasný podnájom a zvykať si len sami na seba. Nežiť na úkor ani podľa pravidiel rodičov. Ak si nechcete priplácať za podnájmy, skúste o prístavbu hoc len dvoch-troch samostatných izieb. Vždy lepšie ako nič!

Nemyslite vždy len na sex, pretože...

Intimita má aj nežnejšie stránky. Žena nie len uspokojením partnerových túžob po náročnom dni, vyslovene ani rodičkou. Obidvaja máte znásobovať vzájomnú lásku aj bežnými, príjemnými gestami. Ide o pohladenie, objatie, šepkanie a túlenie sa, aj keď na to práve nemáte chuť.

Zaujímavosť – tieto prejavy náklonnosti sprevádza skôr ticho, respektíve stíšenie. Aj to je jednou z foriem komunikácie, kde máte opäť možnosť zistiť o sebe viac. Ako? Všímajte si, ako ten druhý reaguje, čítajte si z pier a dotykov. Naozaj nič zložité, len si na to treba nájsť čas. Táto iskra sa nesmie vytratiť ani po rokoch, nieto hneď po svadbe.

Urobte niečo len tak, pre potešenie

Na to existuje len jeden spôsob – načúvať skryté želania toho druhého a ak máte tušenie, že práve dnes ten druhý nemá „svoj deň“, prekvapte ho. Ženu bonboniérou, muža obľúbeným parfumom alebo len nejakou drobnosťou. Za ten úsmev to stojí!

Návštevy? Radšej spoločné výlety!

Jedným z najťažších krokov vo vzťahu tesne po svadbe bude zosúladiť pozvania na návštevy s vlastným súkromím. Predpokladáme, že už všetky najbližšie tety, ujov, krstných rodičov a ostatných poznáte. Musíte však rátať, že zo začiatku sa patrí pozvať ich k sebe a ukázať im, ako si nažívate. Nie všetkých počas jedného víkendu, ani keď máte práce vyše hlavy. Kombinujte tieto rodinné posedenia s vlastnými plánmi. Spoločné aktivity vás oboch musia baviť rovnako. Nemá tomu byť tak, že jeden je aktér a ten druhý len divák.

Sloboda a svojprávnosť každého z vás

Po svadbe majú niektorí tendenciu meniť osobnosť toho druhého podľa svojich predstáv. Ale na čo je to dobré? Ak ste sa brali, tak po každej dobrej, aj zlej stránke ste o sebe museli vedieť. Každý je dobrý v niečom inom a tak nech to zostane. Rovnako si neukrojujte ani zo zoznamu dobrých známych, ale naďalej sa s nimi stretávajte. Áno, sami a bez partnera!

Ďalej odporúčame - pred nikým nezostávať ticho. Získajte si svoju pozíciu vo vzťahu a neustupujte. Inak si na to časom ten druhý zvykne a bude si robiť čo chce. Naučia sa tomu aj najbližší z jeho rodiny a zostanete nevestou či ženíchom „bez názoru“. Nie každý vám musí byť sympatickí a kto si od vás zaslúži kritiku, nešetrite ani tesne po svadbe. 

Domácnosť na každý deň

V spoločnej domácnosti sa zhodnite na jednotných pravidlách a tie neporušujte! Najlepšie bude, ak ich neprerozdelíte na mužské a ženské práce, ale spoločne si užijete aj umývanie riadov, aj skladanie podlahy. Užijete si kopec srandy, trapasov, ale aj pochybení. Aj o tom je predsa život!

Preukážte svoju samostatnosť

Žiadne flinkanie ani volanie o pomoc či už partnera, alebo niekoho z blízkej rodiny. Najviac sa to skutočne vzťahuje na obdobie tesne po svadbe. Možno nie ste ešte až tak zruční v starostlivosti o domácnosť, deti či v prácach okolo domu. Čo už by ste vzhľadom na svoj vek mali vedieť, určite vám to nepridá na sympatiách. Čo najskôr sa začnite v domácnosti „vykrúcať“, inak vás „do tanca“ nebudú pozývať!

Tatiana 
    
 
Autor fotografie:www.pixabay.com