Krásna a bezstresová Veľká noc

Tohtoročná Veľká noc sa bude opäť niesť pod rúškom opatrení. Žeby nešťastie? Ani náhodou! Aktuálnu situáciu jednoducho prijmite ako fakt a namiesto hundrania a negatívnych postojov z nej vyťažte maximum. Až do minulého roka bolo predsa nemožné vychutnať si atmosféru Veľkej noci bez stresu a zhonu. Tak buďme trochu sebci a užime si ju konečne podľa vlastných predstáv. 

 
Výber aktivít, ktorým by ste sa počas Veľkej noci radi venovali je, samozrejme, len a len na vás. Tu je však malý zoznam tých, ktorými sa môžete inšpirovať.
    1. Doprajte si obľúbené jedlá.
So sviatkami Veľkej noci sa už automaticky spájajú typické jedlá a pokrmy. Mnohí z nás ich však nepovažujú za dvakrát obľúbené, skôr sa nimi snažíme dodržiavať tradície. Teraz však žiadni hostia ani kúpači neprídu, tak prečo jesť niečo, čo vám nechutí? Namiesto toho si veľkonočné menu vyskladajte podľa vlastných predstáv – z pokrmov, ktoré vám chutia najviac. Povolené sú aj sladké či kalorickejšie maškrty, stačí sa držať pravidla „všetko s mierou“.
    2. Konečne si prečítajte knihu.
Pamätáte si ešte časy, kedy ste doslova hltali jednu knihu za druhou? Zrejme to už bolo poriadne dávno. Dnešný uponáhľaný svet nám na takéto aktivity akosi nedopraje čas, a to aj napriek tomu, že čítanie je tak úžasne oslobodzujúce! Verte, že vhodnejší čas, kedy budete môcť opäť oprášiť svoje staré dobré zvyky, už nebude, tak rýchlo si pripravte zoznam kníh, ktoré si chcete počas sviatkov prečítať.
    3. Doprajte si relax. Ale taký ozajstný.
Pod vplyvom home officu sa náš domov stal skôr pracovňou ako miestom pre oddych. Zmeňte to a opäť, aspoň na pár sviatočných dní, si z domova vykúzlite miesto, kde budete čas venovať výhradne sama sebe – vašej duši, ale aj telu. Zacvičte si jogu, vychutnajte si relaxačný kúpeľ alebo sa zahrajte na kozmetičku a doprajte si profesionálnu starostlivosť o pleť. Postarajte sa o ňu hĺbkovým čistením a zároveň ju rozmaznajte spevňujúcou masážou vďaka FOREO Luna 3. Vychutnajte si lahodnú kávu alebo si pozrite váš obľúbený film. Robte skrátka to, čo vás baví, teší alebo vnútorne napĺňa.
    4. Tvorte.
Najväčšie uspokojenie vraj človek nachádza v práci, na ktorej konci vidí hmatateľné výsledky. Aj preto zrejme mnohí z nás vidia zmysel v DIY aktivitách, a tie sú pre obdobie Veľkej noci ako stvorené. Počas roka pre ne veľa priestoru nemáme, tak prečo si nimi nespestriť dni a neurobiť radosť aspoň počas sviatkov. Spolu s deťmi si, napríklad, môžete vytvoriť vlastný koncept veľkonočného stolovania, ktorý bude tematický, milý a hravý zároveň.
    5. Trávte čas v prírode.
Pohyb je síce obmedzený, no pobyt v prírode v rámci vlastného okresu zakázaný nie je. Vytipujte si preto pekné, pokojné miesto neďaleko vášho domova a užite si čas na čerstvom vzduchu. Ak máte deti, môžete výlet doplniť aj o pár exteriérových hier. Domov sa tak vrátite nielen s poriadne prevetranou hlavou, ale aj s množstvom pekných spoločných zážitkov.

Zdroj: FOREO