Drevené puzzle ako relaxačná aktivita

Puzzle sú takpovediac nestarnúcou hračkou. Deti sa pri nich veľa naučia, a zároveň sa zabavia. Dospelí si pri ich skladaní môžu oddýchnuť a seniori si môžu spríjemniť deň. Okrem rôznych penových a kartónových puzzle poznáme aj drevené. Vedeli ste, že drevené puzzle sú vôbec prvé známe puzzle vôbec?

Pôvodne neboli puzzle určené na hru, ale slúžili ako edukačná pomôcka. Z klasickej drevenej mapy sveta sa odstránili rôzne časti a deti mali úlohu hľadať pre dieliky správne „diery“. Dnes sú puzzle rozšírené po celom svete a ľudia sa stále tešia z toho, keď sa im podarí postaviť celý obrázok.

Pôvodné puzzle boli drevené. Aj dnes si môžete kúpiť drevené puzzle namiesto klasických kartónových. Prečo?

Uvoľnenie stresu vďaka puzzle

Skladaním farebných puzzle si uvoľňujeme myseľ, pretože premýšľame nad jednotlivými farbami a dielikmi. Meditácia, či už vedomá alebo nevedomá, je prospešná pre ľudskú myseľ, pretože dokáže odbúrať stres a zlepšiť náladu.

Puzzle ako nový doplnok do bytu

Drevené puzzle sú skutočne nádherné a každému hneď udrú do očí. Poskladaný farebný obraz si môžete tak následne zavesiť napríklad na stenu. Postupne môžete pridávať rôzne poskladané puzzle, až vám vznikne jedinečná dekoračná stena zložená z puzzle.

Drevené puzzle vám prídu v peknom drevenom obale, ktorý viete následne využiť na uskladnenie rôznych drobností, napríklad šperkov.

Škola hrou

Deti sú známe tým, že sa častokrát neradi učia. Avšak existujú hry, ktoré sú v skutočnosti veľmi edukačné. Učenie však schované za hrou. Príkladom môžu byť puzzle. Deti majú pocit, že sa hrajú – skladajú dieliky, pritom si však trénujú logické myslenia, učia sa byť koncentrované a samozrejme si cibria aj jemnú motoriku, ktorá je pre skladanie puzzle nevyhnutná.

Drevené puzzle sa nepredávajú všade. Nájdete ich však v internetovej predajni Coolarts.sk, kde si môžete vybrať z niekoľkých motívov.

Zdroj obrázku: Coolarts.sk