Čo robiť, aby jesenná melanchólia neohrozila naše vzťahy?

Najlepšie je melanchólii sa vyhnúť. Jednoducho pred ňou zatvoriť okná aj dvere a všetko vnímať čo najviac pozitívne. Síce sa o tom pekne rozpráva, realita nás privádza na úplne iné myšlienky. Vonku je sychravo, zapršane, trávime oveľa viac času dnu a možno nám v týchto dňoch chýbajú aj častejšie potulky v spoločnosti.

To je hlavnou nevýhodou jesene oproti krásnym slnečným dňom. V sychravom počasí sa nám protiví ísť von, keď to nevyhnutne nemusíme. Potom sa náš pohyb zúži len na trasu z práce domov, na nákup, do sprchy a uložiť sa do postele. Takýto stereotyp nás po niekoľkých dňoch prestane baviť a najlepšie je hľadať „pomoc medzi známymi“.

Človek nemôže byť sám. Spoločnosť druhých potrebujeme pre svoj emočný, rozumový, ale aj morálny rast. Tým chceme naznačiť, že na to, aby sa vplyvom melanchólie nezhoršili medziľudské vzťahy, je nutné byť medzi ľuďmi. Znie to zaujímavo, ale treba to považovať za holý fakt.

Ak začiatkom jesene prepadnete melanchólii, bude to už len horšie a horšie. Dni budú kratšie a po večeroch budeme mať tendenciu filozofovať o živote. Budú sa v nás kumulovať všetky protichodné emócie a naša nálada bude všelijaká, len nie pozitívna. To zlé si musíme na niekom vybiť...! „Schytá“ to ten, kto je nám najbližšie. Partner, deti alebo kolega v práci. Svoju melanchóliu prenesieme na ďalších. Tým sa vo vzťahoch absolútne nič nevyrieši.

Zo začarovaného jesenného kruhu bude najlepšie vybehnúť

Vybehnúť do prírody, veď tá je na jeseň plná farieb. Venujte sa viac telu, svojej kondícii, pretože len v zdravom tele sa dokážu vyvíjať „zdravé myšlienky“. Športujte, venujte sa rôznym záľubám, ale nikdy nie sám. Hrozí, že opäť prepadnete skleslým myšlienkam.

Dobre cítiť sa potrebujete nielen vo svojom tele, ale aj v príbytku. S rodinou si ho nádherne vyzdobte. Dekorácie si radšej sami vyrobte, než by ste si mali ukrátiť čas kúpou výzdoby. Opäť vám rýchlejšie prejde voľný jesenný podvečer a budete spolu s rodinou! 

Tatiana  
Autor fotografie:www.pixabay.com